Влада і відповідальність – це синоніми

Facebook Поділитись
Влада і відповідальність – це синоніми

Шановні народні депутати, шановні співвітчизники! Об’єднання депутатів «Економічний розвиток» пропонує Верховній раді України сконцентруватися на найважливіших питаннях, від яких залежить майбутнє України і українського народу в цілому. Нині країна знаходиться під безпрецедентним політичним, економічним, військовим, інформаційним тиском з боку Російської Федерації. Тому має найпринциповіше значення, що б ми не дозволяли собі в Верховній раді працювати за принципами подвійних стандартів, тим більше якщо йдеться про державність, територіальну цілісність, національну безпеку. Не на часі займатися опозиційними схемами. Ми абсолютно підтримуємо необхідність прийняття Верховною радою Меморандуму миру, в якому повинна бути сконцентрована спільна позиція вищого органу законодавчого законодавчої влади України. Але це повинен бути меморандум, в якому чітко зафіксована позиція захисту територіальної цілісності України, наше засудження агресії проти України, несприйняття присутності на всій території України, підкреслюю це, людей зі зброєю, які є потенційними злочинцями і формують загрозу для життя і безпеки наших громадян. В такому варіанті об’єднання «Економічний розвиток» однозначно підтримує Меморандум миру.

Зростають й внутрішні ризики. Ми звертаємо увагу Верховної ради, уряду і в цілому влади, що влада і відповідальність – це синоніми. Замість гучних декларацій, необхідно займатися клопіткою кадровою роботою, починаючи з конкурсів на право виконувати державну службу. Законом про протидію корупції передбачено складання реєстрів тих, хто не має права претендувати на державну службу, а також проведення спеціальних перевірок, широке залучення молоді. Виконання закону – ось що дало би результат, а не гучні заяви, полювання на відьом і пошук ворогів. І цим необхідно займатися негайно, бо відновлюється корупційні структури, відновлюються схеми і це створює додаткові ризики, включаючи подальше падіння довіри суспільства до держави і влади.

Однозначно, нам необхідно об’єднати зусилля і завершити результативні, легітимні вибори президента України як дуже важливий етап формування в цілому ефективної, дієздатної, спрямованої на захист національних інтересів влади в Україні. Але боротьба повинна бути прозорою, чесною, без брудних технологій. І я вимушений спростувати керівника фракції партії «Удар» шановного пана Кличка з приводу депутата, який є в складі групи «Економічний розвиток» – Труханова Геннадія Леонідовича, який є кандидатом на посаду мера Одеси. Я цитую офіційну довідку, і хочу, щоб це було включено в тому числі в наш депутатський запит, на російській мові, ми зробили ці запити. «Справка генерального консульства РФ в Одессе. Настоящим удостоверяется по сведениям генерального консульства России в Одессе: Труханов Геннадий Леонидович, родившийся 17.01.1965 года в городе Одесса (Украина), гражданином Российской Федерации не является. По вопросу приобретения гражданства России не обращался. Паспортом гражданина России не документировался. Справка выдана 19 мая 2014 года и действительна в течение 6 месяцев со дня выдачи». Шановні колеги, ми просили би припинити брудні технології, оскільки український народ повинен робити свій вибір не на їх основі, а в умовах чесної, прозорої, політичної конкуренції.

І на завершення, шановні колеги, ми просили би від депутатської групи «Економічний розвиток» максимально звертати увагу на соціально-економічну ситуацію. Необхідно приймати основні напрямки бюджетної політики на 2015 рік. Має принципове значення включення низки законів 4785, 2124 про соціальний захист військовослужбовців, ми наполягаємо на цьому сьогодні в порядку денному нашого засідання. Тільки наша воля, тільки наша відповідальність спроможна сьогодні захищати Україну і забезпечувати їй економічне зростання.