Заради недопущення розколу країні потрібна консолідація

Facebook Поділитись
Заради недопущення розколу країні потрібна консолідація

Розвиток подій навколо Криму, загострення питань, які напряму впливають на державність та територіальну цілісність України, спонукає парламент і всі суспільно-політичні сили країни до консолідації зусиль і жорстких системних дій з недопущення розколу нашої держави.

Україна – миролюбна держава. Українці неодноразово доказували всьому світу, що вони толерантний й працездатний народ. За всі 22 роки незалежності України на нашій території не було жодного серйозного міжнаціонального, релігійного конфлікту.

Впевнений, нині важливо зробити все для того, щоб чітка позиція України була адекватно підтримана міжнародним співтовариством. Варто нагадати, що ще в 1994 році Україна, яка володіла третім за потужністю ядерним потенціалом планети, добровільно відмовилася від цієї стратегічної зброї.

Зараз, на наш погляд, конституційною більшістю український парламент має підтримати звернення до держав-гарантів, включаючи Російську Федерацію, щодо протидії загрозам територіальної цілісності України. Це буде той момент істини для всіх політиків, які таким чином підтвердять свою спроможність ставити загальнонаціональні інтереси держави вище за поточну політичну чи особисту кон’юнктуру.

Має найпринциповіше значення адекватно і високопрофесійно діяти в умовах інформаційної війти, яка ведеться проти України Російською Федерацією. Необхідно боротися із зомбуванням громадян України, особливо кримчан. Психологічної й моральної підтримки потребують Збройні Сили країни, які заблоковані в Криму. В тому числі на високому державному рівні їх слід підтримати фінансово, спрямувати всі необхідні зусилля на допомогу їхнім родинам. Військовослужбовці, які захищають свою  територію, мають відчувати, що   вони користуються підтримкою  як держави,  так і всього  українського  суспільства.

Важливо, щоб новостворений Кабінет міністрів України в стислі терміни чітко сформулював пріоритети своєї діяльності, включаючи антикризову складову, ухвалення пакету першочергових нормативно-законодавчих актів. Особливо це стосується питання наведення ладу в системні державних закупівель, маючи на увазі безпрецедентний масштаб корупції в цій сфері; проблем оподаткування прибутку – переконані, уряд має негайно внести законопроект про скасування авансових платежів податків,   що скорочую  обігові кошти українських підприємств, виснажує виробників. Треба вирішувати питання  податку на додану вартість в контексті вчасного та повного повернення негативного сальдо. Крім того, важливо не просто вести переговори з МВФ, співпраця з яким Україні, безумовно, необхідна, але вимагати дотримання умов,  які б врахувати реальну платоспроможність українців. У цьому контексті доцільно прискорити створення адресної системи соціального захисту громадян.

Всі ці питання вимагають негайних дій. Жодна проблема – політична чи соціально-економічна – одноосібно вирішена не буде.  В умовах існуючих ризиків ми повинні об’єднати нашу волю, розумі і ресурси і робити все для того, щоб захистити територіальну цілісність України,  сприяти її розвитку як сучасної, демократичної конкурентоспроможної  держави.