В Женеві відбулася зустріч української тристоронньої делегації (уряд, роботодавці, профспілки) з Генеральним директором МОП Гілбертом Хунгбо.
Роботодавців України представляв Василь Костриця, заступник голови Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ). Він же виступив із промовою на 111-ї сесії Міжнародної конференції праці. Місцем її проведення став Палац Націй та Штаб-квартира МОП у Женеві.
Пан Костриця подякував Міжнародній організації праці за те, що вона не залишилася осторонь і підтримала Україну після повномасштабного вторгнення рф. МОП швидко ухвалила резолюцію, в якій засуджувала російську агресію, а також надавала технічну, гуманітарну допомогу нашій країні.
Також Міжнародна організація праці підтримала роботодавців України, надаючи консультації і експертизи. А з ООРУ був організований 6-місячний проєкт по підтримці стійкості бізнесу в умовах воєнного стану.
Цінуючи зусилля наших партнерів, роботодавці України все ж переконані, що МОП може зайняти ще активнішу позицію в санкційній політиці проти росії. Зокрема, виключивши агресора з членів організації та закривши свій офіс в москві.
«росія вчиняє воєнні злочини проти України, цивільного населення. Тисячі українців стали жертвами неспровокованої агресії рф, серед них – більше півтисячі дітей», - наголосив Костриця.
Днями російські загарбники вчинили техногенну катастрофу міжнародного масштабу, підірвавши Каховську ГЕС. Екоцид загрожує змінити природнє середовище регіону, опріснити Чорне море. Від підтоплення постраждало до сотні населених пунктів, знищені врожаї, загинуло багато диких і свійських тварин, є жертви серед громадян. Тисячі людей опинилися без даху над головою.
Більше того – загарбники продовжували обстріли Херсону і околиць у той час, як проводилася евакуація постраждалих.
«росія є загрозою світовому порядку і миру», - підсумував представник ООРУ. Він закликав з трибуни Міжнародної конференції праці до якнайжорсткіших заходів проти рф.