Зміцнення оборонно-промислового комплексу України: Анатолій Кінах розповів про стратегію дій на 2024 рік

Facebook Поділитись
Зміцнення оборонно-промислового комплексу України: Анатолій Кінах розповів про стратегію дій на 2024 рік

Реформа та модернізація оборонно-промислового комплексу України та серійне виробництво потрібної для ЗСУ зброї і спецтехніки мають стати основою діяльності уряду, парламенту, науково-дослідних інституцій в 2024 році.

На цьому наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, виступаючи на засіданні Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану.

Він зазначив, що спільними зусиллями виробників і громадського сектору зараз майже ліквідована штучна та ганебна проблема, пов'язана із вимогами Держаудитслужби України щодо перерахунку прибутку підприємств, які забезпечують Збройні Сили України (ЗСУ), до бюджету.

Президент УСПП підкреслив, що ця ситуація була вирішена урядовцями несвоєчасно через некомпетентність відповідальних осіб.

«Сьогодні ця ситуація під контролем, включаючи ті кримінальні справи, які спробували відкрити проти керівників підприємств. Ми будемо далі її моніторити. Ця проблема могла бути вирішена за годину шляхом внесення деяких змін у відповідну постанову уряду. Тож те, що вона розтяглася на місяці – це приклад некомпетентності низки відповідальних осіб, що неприпустимо в умовах війни із таким потужним агресором, як рф", – заявив глава УСПП.

У продовження обговорення питань підвищення обороноздатності країни, Анатолій Кінах повідомив, що з урахуванням рішень Ради національної безпеки і оборони України, уряду та наукових інституцій, включаючи Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, НАНУ, готується відповідна записка на Президента України-Верховного Головнокомандувача.

Згідно із заявою А.Кінаха, важливим напрямком є  запуск серійного виробництва боєприпасів та техніки в Україні.

"Йдеться про негайну потребу формування чіткої вертикалі управління цими процесами, методів масштабування та серійного виробництва тих зразків зброї, спецтехніки, які ефективно зарекомендували себе на полі бою. Важливо паралельно здійснювати сертифікацію виробництва, адаптацію до стандартів НАТО", – додав він.

На основі цих зусиль необхідне затвердження Державної програми реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу, а також виробництва зброї і спецтехніки в кооперації із західними партнерами, такими як США, Канада, Великобританія та Європейський союз на принципах мобілізаційної воєнної економіки.

Згадана записка профільних інституцій буде передана президенту в найближчі терміни. Структуровані об'єднання бізнесу, які представляють виробників зі сфери ОПК будуть і далі працювати над тим, щоб запропонована стратегія була реалізована.