Знищити хабарництво – наша справа

Facebook Поділитись
Знищити хабарництво – наша справа

Ми ніколи не говорили, яку саме втрату  підприємницька спільнота понесла на Майдані. Лише в Небесній Сотні наших близько десятка. Віктор Чміленко, Володимир Кіщук, Ігор Сердюк, Олександр Щербанюк, Іван Бльок та інші представники, в основному, малого та середнього бізнесу –  власники невеликих  магазинів, фермерських господарств, будівельні підрядники.  Хто виміряє ціну унікального та неповторного людського життя? Як жити далі, будучи гідними цих світлих душ? Нам треба відповідати на ці питання щодня – реальною роботою, діловими успіхами, а головне – творенням чесного підприємницького середовища, боротьбою за  бізнес та державу без корупції. Нам забороняється навіть  думати,   що ціна цих смертей – просто зміна однієї владної команди на другу…  

Нещодавні закони із запобігання фінансової катастрофи та поглиблення кризи викликали в підприємницької спільноти дуже неоднозначні думки. З одного боку, необхідність «непопулярних» заходів у світлі економічної рецесії, помноженої на розграбування країни нещодавньою владною командою, є   очевидною. З іншого,  на думку багатьох аналітиків, ухвалені заходи містять величезне навантаження на  легальний бізнес, вони зв’яжуть його по руках і ногах і, скоріше, погіршать – не покращать  економічну ситуацію. Тому ще більше роздратування, ніж колись, викликають окремі звістки  про те, що «знов беруть», «знов виставили  таксу» і «за нашого життя це, певно, подолати не вдасться».

Нещодавно журналіст, редактор «Цензора.нет» Юрій Бутусов зауважив:    «Зрозумійте, в Україні відбулася буржуазна революція. Революція самозайнятого населення та бізнесу проти мафіозної злодійський бюрократії. І шляху назад немає. Сьогодні владі, щоб збирати податки,  треба насамперед заслужити довіру у бізнесу.  Міняти не ставлення бізнесу до податкової, а шукати проблему в самих собі – міняти саму податкову. І от коли люди побачать, що ви наводите порядок у самих себе, вони довірять вам свої податки і будуть готові йти на жертви. Якщо довіри не буде –  то також,  як дії Клименко призвели до Лютневої революції, ваші дії призведуть до Жовтневої.  Міняйте порядок денний,  починайте боротьбу з корупцією у своїх рядах – це буде найкращий сигнал для бізнесу ».

Про викорінення корупції багато говорилося на зустрічі представників УСПП з Прем’єр-міністром України А.П.Яценюком, міністрами економічного блоку уряду, про це йдеться і в ухваленому на зустрічі Меморандумі про партнерство та співробітництво між КМУ та УСПП. Ось цитата з виступу керівника  уряду: «Звертаюся до всіх – так, треба активно боротися з корупцією в органах влади. Але вона виникає, коли  одні беруть, а інші – дають. Давайте спробуємо давати  тільки в державний бюджет України. Чим менше буде сірого і чорного ринку, тим легше буде всім працювати. Ми зацікавлені в доходах бюджету, ви зацікавлені в тому,  щоб на ринку була чесна конкуренція, а не захист певних  бізнес-груп на шкоду всім іншим».  Таку позицію поділяють і перший заступник  міністра доходів і зборів Ігор Білоус, і керівник митної служби Віталій Науменко.

Тепер головне.  Контролером дій цих поважних людей,  здійснення їх благих намірів може бути лише бізнес. Але для того він і сам має стати  іншим. Не мовчазним,  нетерплячим, не кон’юнктурним. Таким, що не буде миритися зі старим. Як приклад, учасники антикорупційного руху «Експедитори Одеси: хабарам ні»  домовилися, що більш не будуть платити хабарі за розмитнення, натомість збиратимуть інформацію про навмисні затримки процедур, вимагання грошей та оприлюднюватимуть їх в пресі.

Саме від бізнесу має йти запит на викорінення корупції, саме він має зайняти активну життєву позицію.  Для цього є певні інструменти. Вони є дієвими за умови головного правила: не мовчати і не боятися. Якщо ви готові, до ваших послуг – сайт uspp.ua, де ваш сигнал буде розміщений. Ми найдемо можливим спрямувати його в найвищі інстанції та вимагати швидкої адекватної відповіді. Включайтеся в боротьбу, не будьте байдужими: справи самі по собі не робляться, під лежачий камінь вода не тече. Потрібні факти, цифри, імена, адреси. Включайте диктофони, коли вас запрошують на бесіду посадові особи. Користуйтеся фейсбуком, іншими соціальними мережами. 

Отже, куди можна поскаржитися на хабарництво?

0-800-500-31-00 або (044) 422 5255 — антикорупційна інформаційна служба;

0-800-507-001 — гаряча лінія Генеральної прокуратури України щодо порушення прав фізичних осіб-підприємців та господарюючих суб’єктів;

0-800-501-482 — гаряча лінія СБУ щодо особливо небезпечних злочинів проти держави;

0-800-507-309 — урядова телефонна гаряча лінія;

(044) 256-11-10 — приймальня МВС України;

(044) 256-00-31 — пряма телефонна лінія Національного агентства з питань державної служби (якщо йдеться про випадки корупції серед державних службовців);

0-800-501-007, (044) 454-16-13  – контактний центр Міністерства доходів і зборів;

(044) 284-00-07 – сервіс «Пульс» Міністерства доходів і зборів, якщо треба запобігти правопорушенням з боку працівників міністерства.

Для Києва

(044) 524-84-42 — гаряча лінія Київської міської прокуратури
(044) 278-36-83 — приймальня МВС України у м. Києві
(044) 226-32-32 — гаряча лінія СБУ в Києві та Київській областіУ всесвітньовідомій книзі Шарля де Костера «Легенда про Тіля Уленшпігеля» розповідається,  як Тіль та його мати збирають попіл з місця спалення його батька на багатті, а потім син все життя носить  ладанку біля  серця. Слова «Попіл Клааса стукає  в моє серце» – і  про нас теж… 

Віце-президент УСПП Людмила Жук