Звернення учасників бізнес-форуму “Київ - місто підприємців” до місцевих громад та мерів українських міст

Facebook Поділитись
Звернення учасників бізнес-форуму “Київ - місто підприємців” до місцевих громад та мерів українських міст

Звернення

учасників бізнес-форуму “Київ - місто підприємців” до місцевих громад та мерів українських міст

 

21 листопада 2016р.                                                                         м. Київ

 

Для нас, учасників бізнес-форуму «Київ – місто підприємців», є очевидним, що однією з ключових проблем України зараз є високий рівень безробіття. Вже зараз в Україні один мільйон сімсот тисяч безробітних, а це майже десять відсотків від працездатного населення. З них більш ніж дев’яносто тисяч, або майже сім відсотків від працездатного населення – у місті Києві.

У Європі та розвинених країнах світу основним роботодавцем є малий та середній бізнес, адже саме малий бізнес зараз здатен створювати нові робочі місця та надавати поштовх для розвитку економіки. Українці є дуже працездатними, активними та творчими людьми, які мають багато ідей для самозайнятості, малого бізнесу і прагнуть працювати відкрито, чесно сплачуючи податки.  

Згідно з результатами Amway Global Entrepreneurship Report, 63% українців у віці до 35 років хочуть відкрити  власну справу, однак лише 4% втілюють таке бажання в життя – решта пояснюють свою нерішучість браком ресурсів,  побоюваннями тиску з боку податкових та інших контролюючих служб.

Отже, для великої кількості наших співвітчизників малий бізнес – це фактор виживання, отримання гарантованого робочого місця, заробітку  для себе та своєї родини. Закликаємо всі фінансові установи підтримати цю ініціативу, відкрити та розширити кредитні лінії для самозайнятості, малого та середнього бізнесу, а громадські організації ділової спільноти, структури роботодавців, профільні асоціації – розгорнути програми навчання та підтримки для бізнесменів-початківців, забезпечити надійний захист їх прав та інтересів.

Місцевим громадам та мерам українських міст пропонуємо звернути найприскіпливішу увагу на таку ініціативу та, використовуючи механізми державно-приватного партнерства, вже існуючі законодавчі норми щодо компенсації з місцевих бюджетів вартості кредитів малому бізнесу, які спрямовуються на створення нових робочих місць, перетворити ії на національну стратегію з заохочення розвитку підприємництва, створення нових робочих місць.

Ми пропонуємо розглянути запровадження простих та прозорих механізмів підтримки малого бізнесу шляхом компенсації відсотків за кредитами з коштів місцевих бюджетів, у залежності від тієї кількості нових робочих місць, що створюються завдяки отриманому фінансуванню. При цьому, такі витрати місцевого бюджету повернуться досить швидко, адже нове робоче місце – це єдиний соціальний внесок та податок з зарплатні, а також це економія коштів на виплатах з безробіття.

В нас є все – воля, таланти, працездатність, патріотизм – щоб зміцнити власний добробут, а тому – побудувати заможну та красиву Україну. Сьогодні ми разом з вами, за підтримки голови Асоціації міст України Віталія Кличка, Українського союзу промисловців та підприємців, провідних українських банків започатковуємо амбітний проект: створення в Україні мільйону нових робочих місць. Приєднуйтесь до нас!  

Голова Київської міської

державної адміністрації                                                                         Віталій Кличко

Президент УСПП                                                                                      Анатолій Кінах