Наша держава Україна – у величезній небезпеці. Охоплені протистояннями міста Луганської та Донецької області, трагедія загибелі людей відбулася в Одесі. Ллється кров, гинуть люди – громадяни нашої держави. Вороги зазіхають на безсумнівні цінності країни – територіальну цілісність, державну незалежність, безпеку та життя громадян, мир і спокій в містах та селах. Але це наша країна, ми її любимо, цінуємо і будемо захищати, намагаючись робити це ефективно та рішуче.
Одною з цілей зовнішніх агресивних сценаріїв є поглиблення соціально-економічної кризи в Україні. Дестабілізація, захват адміністративних будівель, зупинені виробництва – економічні збитки цих подій виміряються величезними цифрами. На початку травня стояли заводи Краматорська, а це серце важкого машинобудування країни; на території Донецької та Луганської областей закриваються відділення банків; з перебоями працюють східні відділення «Укрзалізниці», ускладнено автомобільне сполучення між містами.
Міжнародний валютний фонд, який днями виділив Україні кредит в 17 млрд. дол., заявив, що конфлікт на сході може зменшити доходи бюджету і серйозно нашкодити нашим інвестиційним перспективам. Подальша втрата східних територій, на думку аналітиків міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's, загрожує дефолтом за зовнішнім боргом країни.
В УСПП переконані: саме бізнес з його інтересами економічного зростання, високою соціальною відповідальністю є тою силою, що тримає країну разом. Він максимально зацікавлений в цілісності території держави та єдності українського народу. Не має сумнівів, що підприємці Донецького й Луганського регіонів, півдня країни бачать своє майбутнє лише в складі України. Вони готові діяти заради економічної стабільності, разом з владою опрацьовувати сучасний порядок денний – питання децентралізації, розширення повноважень регіонів, зростання ролі місцевих громад. Але, здається, настав час збільшити активність, переступити через частокіл власних бізнес-інтересів, сконсолідувати зусилля навколо стабілізації ситуації та виходу з економічної кризи, стати свідомими громадянами своєї держави.
Що потрібно робити промисловцям і підприємцям – представникам найбільш відповідального, активного та мислячого прошарку суспільства? Не бути сторонніми спостерігачами подій, роз’яснювати трудовим колективам, що таке сепаратизм; що федералізм, якщо його пропонують озброєні люди, загрожує територіальній цілісності, незалежності країни, державності. Працювати таким же чином з місцевим населенням, громадами – пенсіонерами, молоддю тощо.
Святий обов’язок бізнесу – підтримати українські військо та спецпідрозділи, проукраїнські громадські організації, бути з ними на зв’язку, допомагати матеріально та організаційно. Чесний бізнес має давати відсіч організованому сепаратизму, включитися в роботу з припинення дій незаконних формувань, перешкоджати проведенню оплачених мітингів, будь-якій ворожій пропаганді.
Переконані, що підприємці України – знані і поважні в своїх регіонах люди – мають публічно заявити про свою позицію підтримки держави, її цілісності та незалежності, осудити прояви сепаратизму, озброєної агресії проти нашої держави та її народу. Людям властиво спиратися на силу авторитету, прислухатися до лідерів суспільної думки, таким чином їм буде легше не піддаватися російській пропаганді, утвердитися в своїй патріотичній позиції.
Промисловці є однією з самих організованих сил суспільства, вони працюють в громадських організаціях, органах місцевого самоврядування. Настав час проявляти тут активність і сконсолідованість. Знаходячись в центрі подій, промисловці повинні наполегливо вимагати від органів влади та місцевого самоврядування жорсткої протидії сепаратистам, невідкладному наведенню ладу та порядку в містах та селах.
Країна переживає період складних випробувань, їй потрібні реформи, енергійний імпульс до підготовки та реалізації стратегії розвитку. Нам не потрібна війна, конфлікти, роздмухування страстей. В державі, де бізнес впливає на все, а в східних та південних регіонах це набуває особливого значення, він має відкинути сумніви та почати діяти більш рішуче. Видворити озброєних терористів, дати відсіч сепаратистам – завдання номер один. Провести президентські вибори, вслід за ними – загальнонаціональний діалог з приводу державного устрою, змін до Конституції, взаємовідносин центру і регіонів, подальшого економічного розвитку – завдання номер два. Додати зусиль з поновлення роботи власних виробництв, їх реконструкції та зростання конкурентоспроможності, розширення ринків, експорту – завдання номер три. Саме в інтересах підприємницької спільноти – втримати цілісність України, зміцнити її незалежність, оскільки це є запорукою кращого життя для самого бізнесу та держави цілому.
Ми маємо діяти злагоджено, впевнено та рішуче. Відступати нікуди. Від нас залежить доля країни.