Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Телеграф // ТУСИБ организовали ужин в честь нового посла Турции в Украине Ягмур Ахмета Гюльдере
Союз Промышленников и Предпринимателей Турции и Украины организовал ужин в честь…
UKRLIFE.TV // Экс-премьер Украины Кинах выразил беспокойство в связи с темпами строительства "Северного потока-2"
Темпы строительства "Северного потока-2" должны беспокоить Украину, поскольку…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Керівництво

Президент УСПП

Анатолій Кирилович Кінах народився 4 серпня 1954 року у стародавньому українському селі Братушани, заснованому кілька століть тому козаками Богдана Хмельницького. Вищу освіту Анатолій Кирилович здобував у Ленінградському кораблебудівному інституті, який закінчив 1978 року.

Із дипломом інженера-суднобудівника у 1978 році починає працювати на Таллінському суднобудівному заводі. Через три роки приїжджає до Миколаєва, де влаштовується майстром на заводі «Океан», згодом стає там начальником виробництва. Саме тут Анатолій Кінах набув значного управлінського й організаторського досвіду, здатності відчувати ключові проблеми та вміння вирішувати їх у найефективніший спосіб. Наполегливість молодого спеціаліста та відданість справі були належно оцінені людьми. У 1990 році дванадцятитисячний колектив заводу «Океан» висунув його кандидатом у народні депутати. У квітні того ж року Анатолій Кінах обирається до Верховної Ради – першого законодавчого органу незалежної України.

Він активно починає працювати у парламентській комісії з питань економічної реформи. Такі важливі та визначальні для подальшого розвитку країни закони України як «Про підприємництво», «Про власність» були розроблені та прийняті саме за його активної участі. У 1992 році А.К.Кінаха було призначено представником Президента України на Миколаївщині. А ще за два роки понад 70% земляків віддали свої голоси за його обрання головою обласної Ради народних депутатів і обласного виконавчого комітету.

На посту голови облдержадміністрації Анатолій Кінах показав себе як професійний і відповідальний керівник. Особливу увагу він приділяє соціальній сфері, турботі про людей. Анатолій Кирилович – одним із перших у країні – почав утілювати у життя ідею соціального партнерства. Саме за його ініціативи протягом двох років у Миколаєві проводився експеримент з реорганізації служби соціального захисту населення. Цей проект було підтримано Кабінетом Міністрів України та рекомендовано для впровадження в інших регіонах.

Навесні 1995 року сорокарічному голові Миколаївської області запропонували обійняти посаду Віце-прем’єр-міністра України з питань промислової політики. Ще за рік Анатолій Кирилович стає радником Президента України з питань промислової політики.

У березні 1998 року політик вдруге обирається депутатом Верховної Ради України за виборчим округом Миколаївської області. Деякий час А.Кінах очолював Комітет з питань промислової політики. За його ініціативою було підготовлено та прийнято закон про експеримент в гірничо-металургійному комплексі, який допоміг галузі вийти з кризи, відродив заводи, суттєво збільшив поступлення в державний бюджет.

Приділяючи значну увагу розвитку соціального партнерства в Україні, у 1998 році Анатолій Кирилович ініціює створення Конфедерації роботодавців України та очолює її координаційну раду. У 2002 році її правонаступником стає Федерація роботодавців України, головою якої ділова спільнота знов обирає Анатолій Кінаха. За його ініціативи готується та ухвалюється закон «Про організації роботодавців України». Нині він очолює загальнонаціональне Об’єднання організацій роботодавців України.

У 1999 році – призначається Перший віце-прем’єр-міністр України. Ще за рік вітчизняні підприємці та промисловці вирішують створити Партію промисловців і підприємців. Ділові кола України доручають партійне «кермо» Анатолію Кінаху.

Анатолій Кирилович працював майже на всіх щаблях державного управління. В різні часи він був Міністром економіки, Віце-прем’єр-міністром, Першим Віце-прем’єр-міністром. Але піку кар’єри державного службовця досяг у травні 2001 – тоді Верховна Рада підтримала кандидатуру Анатолія Кириловича Кінаха на посаду Прем’єр-міністра України.

Півтора року уряд Анатолія Кінаха впроваджував стратегію, спрямовану на підвищення платоспроможності внутрішнього ринку, вдосконалення експортної політики, консолідацію зусиль влади та суспільства для захисту національного економічних та політичних інтересів.

Восени 2005-го Анатолій Кінах приступає до роботи секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Він максимально зосередився на питаннях, які складають стрижень національних інтересів – зміцнення конкурентоспроможної, соціально орієнтованої ринкової економіки, збереження та зростання науково-технічного потенціалу, утвердження інноваційної моделі розвитку. Головною працею А.Кінаха на посту секретаря РНБОУ стає розробка та ухвалення Стратегії національної безпеки України – системного документу комплексної глибокої аналітики, який за роки незалежності України зроблено вперше.

За підсумками виборів у парламент 2006 року Анатолій Кінах стає головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Першочергову увагу він приділяє проблемі реформування Збройних Сил, зокрема, реалізації Державних програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розвитку озброєння і військової техніки, створенню спеціальних технологій та матеріалів для виготовлення нових і модернізації існуючого озброєння. Наполегливо відстоює ідеї створення та серійного виробництва військово-транспортного літака АН-70, військових кораблів типа корвет.

Навряд чи знайдеться в новітній українській історії багато людей, яким судилося стати народними депутатами українського парламенту сім разів поспіль. Анатолій Кінах – один з них. Восени 2012 року він став депутатом ВРУ сьомого скликання, нині працює першим заступником Голови Комітету з питань національної безпеки і оборони.

За його ініціативи у квітні 2013 у парламенті України створено міжфракційне депутатське об’єднання «Європейський вибір». А.Кінах є його співголовою. Дане об’єднання тісно взаємодіє із створеною у Європейському парламенті групою євродепутатів на підтримку євроінтеграції України у питаннях адаптації українського законодавства до вимог Євросоюзу.

Наприкінці 2012 року Анатолій Кінах ініціював процес оптимізації умов членства України в Світовій організації торгівлі. У 2013 – став членом Державної комісії з питань співробітництва із СОТ, що створена задля ефективного захисту й просування національних економічних інтересів нашої держави.

Вочевидь, лише унікальний досвід державницької діяльності привів Анатолія Кінаха до глибокого переконання, що влада сама собою не є всесильною та самодостатньою. Вона має спиратися на активне і розвинуте громадське суспільство – корпоративні, фахові, молодіжні та інші організації та об’єднання. Саме тому розбудові системи партнерства з органами державної влади як центрального, так і регіонального рівнів Анатолій Кирилович присвятив свою роботу в УСПП.

Український союз промисловців і підприємців Анатолій Кінах очолює з 1997 року, відтоді як багатотисячна промислово-підприємницька спільнота на Всеукраїнському з’їзді доручила йому відповідальну місію – відстоювати інтереси національного виробника.

Під його керівництвом УСПП заявляє про себе як структуру, яка готова активно долучатися до створення законодавчого поля, яке потрібне підприємцю, щоб ефективно вести свою діяльність в Україні. Союз започатковує практику подання до Верховної Ради та Кабінету міністрів України власних пропозицій до нормативно-правових актів і наполягає на втіленні їх у життя. Анатолій Кінах залучає до цієї роботи провідних українських вчених, юристів, економістів, представників реального сектору економіки. УСПП ініціює широкі громадські обговорення з найважливіших економічних проектів та запрошує до участі представників влади. Таким чином в Україні закладаються підвалини діалогу між владою та бізнесом.

Велику увагу приділяє президент УСПП налагодження постійних комунікацій з міжнародними об’єднаннями підприємців і промисловців, аргументуючи це тим, що лише особисті контакти підприємців можуть наповнити процеси зовнішньоекономічної інтеграції реальним економічним змістом, лише досвід економічного успіху, донесений «наживо», сформує довіру іноземних інвесторів до східного сусіда і переконає їх спрямовувати капітал в Україну.

Невипадково у 1997 році президента УСПП вибрали першим віце-президентом Міжнародного конгресу промисловців і підприємців – громадської організації, яка була створена у 1992 році і об’єднує національні організації промисловців і підприємців 23 країн, серед яких всі країни СНД, Балтії, Центральної та Східної Європи, Китай. УСПП є членом та одним із її засновників. У 2009-2011 рр. А.Кінах головував у Раді МКПП.

Попри усю свою зайнятість, Анатолій Кирилович беззавітно любить своїх трьох доньок та дружину, намагається багато часу присвячувати сім’ї. У розкладі вихідного дня Анатолія Кінаха – обов’язкове відвідування книжкових магазинів та ринків. Зі студентських часів він захоплюється науковою фантастикою, астрофізикою, останнім часом читає багато книг з історії. Кінах дуже любить пісні Висоцького, джаз, музику The Beatles та Pink Floyd.

Анатолій Кінах має багато державних нагород та відзнак, в тому числі міжнародного статусу. Орден Командорського Хреста Литовської республіки Кінах отримав із рук президента Литовської Республіки Валдуса Адамкуса. Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, у 2011 році президент України присвоїв незмінному лідеру промислово-підприємницької спільноти України Орден «За заслуги» III ступеня

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.