Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Телеграф // ТУСИБ организовали ужин в честь нового посла Турции в Украине Ягмур Ахмета Гюльдере
Союз Промышленников и Предпринимателей Турции и Украины организовал ужин в честь…
UKRLIFE.TV // Экс-премьер Украины Кинах выразил беспокойство в связи с темпами строительства "Северного потока-2"
Темпы строительства "Северного потока-2" должны беспокоить Украину, поскольку…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту

17.05.2018 15:05

Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.

Згідно з документом, валютне регулювання в Україні ґрунтується на таких принципах: гнучкий валютний курс; незалежність Нацбанку в формуванні та реалізації валютної і монетарної політики; пріоритет ринкових інструментів валютного регулювання над адміністративними; свобода здійснення валютних операцій; забезпечення стабільності фінансової системи і рівноваги платіжного балансу.

Валютні операції здійснюються відповідно до валютного законодавства, без обмежень, за винятком випадків введення Національним банком заходів захисту відповідно до цього закону. Відзначається також, що нерезиденти мають усі права, надані резидентам України.

Разом з тим у законопроекті йдеться, що гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні та приймається всіма фізичними та юридичними особами без обмежень на всій території України. Порядок проведення розрахунків за валютними операціями, які здійснюються в іноземній валюті та банківських металах, визначає Нацбанк.

Відповідно до ст. 6 законопроекту, торгівля валютними цінностями здійснюється на міжбанківському валютному ринку.

Транскордонний переказ здійснюється без обмежень винятково через уповноважені установи в порядку, встановленому Національним банком України. Транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей на суму, що перевищує 10 тис. євро, підлягає письмовому декларуванню. Порядок транскордонного переміщення валютних цінностей уповноваженими установами та суб'єктами валютних операцій визначається Нацбанком.

Згідно зі ст. 9 законопроекту, банки здійснюють валютні операції на підставі банківської ліцензії. Небанківські фінансові установи здійснюють валютні операції на підставі ліцензії НБУ: обмін валют (здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі) переказ коштів; надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту; факторинг (у частині здійснення розрахунків на території України в іноземній валюті між факторами і клієнтами за операціями з міжнародним факторингом з відступлення права вимоги до боржника-нерезидента); інші валютні операції.

Згідно з п. 3 ст. 9 законопроекту, національний оператор поштового зв'язку здійснює валютні операції на підставі ліцензії Національного банку на здійснення таких валютних операцій: переказ коштів; діяльність з обміну валют. Ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій діють безстроково.

Також, згідно із законопроектом, Нацбанк здійснює валютний контроль за уповноваженими установами. У разі порушення банками валютного законодавства, НБУ застосовує заходи впливу відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Нагадаємо, законопроект про валюту вніс у Раду президент Петро Порошенко 19 березня. Національний банк розраховує на прийняття законопроекту в 2018 році.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.