Застосування РРО/ПРРО: нові правила. Що потрібно знати бізнесу

Facebook Поділитись
Застосування РРО/ПРРО: нові правила. Що потрібно знати бізнесу

Всі суб'єкти господарювання (крім платників єдиного податку першої групи) з 1 січня 2022 року зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Такий обов'язок виникає у разі проведення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Ha сьогодні ДПС реалізовано можливість кожному суб'єкту господарювання завантажити БЕЗКОШТОВНЕ програмне рішення - ПРРО, який дозволяє забезпечити проведення розрахункових операцій з дотриманням всіх вимог і правил, що визначають порядок проведення розрахунків.

З 01.01.2022 року по 01.10.2023 року штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків до платників податків - суб'єктів господарювання не застосовуються, крім:

- суб'єктів господарювання, що здійснюють продаж підакцизних товарів;

- суб'єктів господарювання, що здійснюють валютно-обмінні операції;

- суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

Водночас, починаючи з 01.10.2023 року до порушників порядку проведення розрахунків будуть застосовуватися штрафні санкції незалежно від сфери їх діяльності.

Детальніше на вебпотралі ДПС України.