gazeta.ua // Дешевші за закордонні: українські надпотужні авіадвигуни скуповують міжнародні компанії

Facebook Поділитись

Запорізьке конструкторське бюро "Івченко-Прогрес" розробило унікальні моделі авіадвигунів. Вони потужніші та дешевші за закордонні аналоги.

Турецькі, австрійські та китайські авіабудівні компанії вже підписали угоду на придбання вітчизняної розробки. В Україні теж зацікавилися моделями авіадвигунів. Вони коштують на 20% дешевше закордонних аналогів, інформують "Факти. ICTV".

"Ми провели дуже хороший маркетинг ринку, побачили нішу та почали розробку цього двигуна. Сьогодні вже продано понад 50 моторів, укладено контракти", - розповів директор і генеральний конструктор ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" Ігор Кравченко.

Австрійські авіабудівники встановлюють українські авіадвигуни на легкі літаки DART-450. Компанія проводить випробування нової модифікації двигуна АІ-450 для легких літаків.

Український авіадвигун має потужність 750 к.с. Витрачає 132 кг палива на год.

Держпідприємство "Івченко-Прогрес" працює понад 70 років. За цей час розробляло як надпотужні мотори для літаків-велетнів "Руслан", так і обладнання для легких гелікоптерів. Нещодавно модифікувало вертоліт Мі-2. Там з'явився двигун АІ-450М потужністю 465 к.с. Вертоліт вперше піднявся в небо у квітні 2018-го під назвою "Надія" (МСБ-2).