Державний оператор тилу (ДОТ) створив для українських підприємців, що хочуть долучитися до забезпечення армії, покрокові роз'яснення всіх етапів цього процесу. Про це повідомляють Міністерство оборони та Міністерство економіки.
В рамках освітнього серіалу експерти ДОТ, системи публічних закупівель Prozorro та обох міністерств пояснюють, як працюють оборонні закупівлі, що потрібно для участі в тендерах, як підготувати документи, виконати контракт та забезпечити якість продукції. Він вже доступний на платформі "Дія.Освіта" та невдовзі запуститься на порталі "Дія.Бізнес".
"Наша мета – створити прозорий і зрозумілий процес державних закупівель, щоб кожен український підприємець мав можливість підтримати армію. Цей серіал – це конкретний крок до збільшення якісних постачань для ЗСУ, а також до зміцнення економіки України", – зазначив міністр оборони Рустем Умєров.
Зазначається, що це перший подібний в Україні матеріал, що покликаний зробити ринок оборонних закупівель відкритим і доступним для українського бізнесу. Він покликаний допомогти компаніям стати частиною національної оборони, розширити ринки збуту й зробити практичний внесок у зміцнення України.
У 2024 році до закупівель Збройних сил України долучилися вже 45 нових постачальників, а загалом контрагентами ДОТ є понад 150 українських компаній. Втім, влада прагне цю кількість збільшити ще.
"Уряд прагне залучити до тилових закупівель більше українських підприємств, адже це відкриває нові можливості для бізнесу. Сьогодні 80% компаній, які постачають для ЗСУ, працюють в Україні та забезпечують роботою наших людей. Важливо, що близько 40% вартості української продукції повертається в бюджет і йде на підтримку безпеки й оборони", – зазначила заступниця міністра економіки Надія Бігун.
Гід створено ДОТ у співпраці з Міноборони, Міністерством цифрової трансформації, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, платформою "Зроблено в Україні", Prozorro та за підтримки проєкту спеціального радника з питань оборони Великої Британії.
Він складається з дев'яти серій, які охоплюють усі аспекти співпраці бізнесу із ЗСУ – від реєстрації в Prozorro до виконання контрактів. Ключові теми курсу:
- як працює система оборонних закупівель в Україні;
- які вимоги висуваються до постачальників;
- як правильно підготувати документи;
- як працювати з Prozorro;
- як контролюється якість постачання для ЗСУ.
"Серіал стане практичною інструкцією, що допоможе не лише зрозуміти як відбуваються оборонні закупівлі — від пошуку запитів і підготовки до укладання договору та доставки, але й надасть можливість підприємництву розвиватися та стати частиною потужних змін в країні", – підкреслив директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов.
Матеріали створено для власників як малого, так і середнього та великого бізнесу, які мають можливість постачати продукцію для ЗСУ – від одягу та харчів до пального та спорядження. Він також буде корисним для новачків, які лише планують починати справу у цій сфері, та для громадських організацій, що здійснюють контроль закупівель.