Reuters: Економіка України скоротиться на 10% у другому кварталі

Facebook Поділитись

Експерти вважають, що українське економічне відновлення навряд чи почнеться цього року.

Економіка Україна продемонструє падіння на 10% у другому кварталі, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Це станеться через  карантинні обмеження, запроваджені через пандемію коронавірусу.  При цьому повне відновлення за наступні шість місяців неможливе, - пише Reuters з посиланням на власне щомісячне опитування аналітиків.

Таким чином, 2020 рік відзначиться для України найбільшим економічним обвалом з 2014 року, коли Росія анексувала український Крим і розв'язала війну на Донбасі. Російська агресія стала причиною падіння українського ВВП на 14,5% у другому кварталі 2015 року.

"Цифри економічної активності, швидше за все, покажуть весь масштаб кризи. Ми очікуємо, що скорочення поглибиться до 10% у порівнянні з минулим роком в другому кварталі", - повідомили виданню аналітики інвестиційної компанії ICU. Україна уклала з МВФ угоду про кредитну програму на 5 мільярдів доларів для боротьби з економічними проблемами. Але ринки минулого тижня були шоковані несподіваною відставкою голови Національного банку.

Аналітики допускають, що хороші успіхи українського аграрного сектору, який вже почав збирати врожай, може пом'якшити економічну шкоду від пандемії коронавірусу. Але споживчий попит й інвестиційна активність в 2020 році буде слабкою. Експерти прогнозують, що в третьому кварталі український ВВП скоротиться на 5,5%, а в четвертому - на 3% у порівняні з попереднім роком. Державна служба статистики України опублікує свій звіт за другий квартал щодо ВВП у середині серпня. В першому кварталі українська економіка скоротилася на 1,3% в той час, як минулого року в цей період вона зростала на 2,9%.

12 аналітиків, яких опитала агенція Reuters, вважають, що у підсумку за 2020 рік скрочення економіки України буде становити 6,5% у порівнянні зі зростанням на 3,2% в 2019-му. Київ очікує падіння на 4,8%. "Ми прогнозуємо, що ВВП почне відновлюватися в третьому кварталі 2020 року, але дуже повільно через низькі доходи й обережну поведінку споживачів й інвесторів", - повідомили в ICU.