Рада на період карантину заборонила підвищення ставок за кредитами і продовжила заборону на планові перевірки підприємств. Також ухвалений Радою закон передбачає тимчасове відтермінування нарахування ряду штрафних санкцій і надання звітів до контролюючих органів.
Верховна Рада України ухвалила закон, спрямований на забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу, який, зокрема, передбачає введення заборони банкам підвищувати процентні ставки за кредитними договорами на період карантину, введеного владою в рамках заходів для протидії поширенню в країні цього захворювання.
Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) загалом проголосували 312 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.
"У період здійснення в Україні заходів із запобігання виникненню, поширенню епідемій, пандемій, зокрема, коронавірусної хвороби (COVID-19) забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором", - сказано в тексті документа про внесення змін до закону про банки і банківську діяльність. Також даний закон передбачає продовження до 30 червня заборони на проведення органами державного нагляду планових перевірок у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю). Також документ передбачає тимчасово, на період до 31 травня, звільнення від штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також за неповну його сплату або за несвоєчасне надання звітності до податкових органів. "Упродовж періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 по 31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню", - наголошується в тексті документа.
Також у законі передбачено встановлення мораторію на проведення документальних перевірок правильності нарахування та сплати єдиного соцвнеску на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, а також на період до 31 травня включно припинення термінів розгляду скарг платників податків єдиного внеску. Крім того, даним документом передбачаються зміни до Кодексу законів про працю, згідно з якими за погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватись гнучкий режим робочого часу на певний термін або безстроково, як при прийомі на роботу, так і згодом.
Разом з тим передбачається, що час простою не з вини працівника на період карантину оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки, тоді як допомога з часткового безробіття встановлюється за кожну годину, на яку працівнику було скорочено тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу).