Також законом передбачається продовження мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок бізнесу.
Верховна Рада України ухвалила закон про продовження податкових пільг і про спрощення адміністративних процедур для бізнесу на період карантину, введеного владою в рамках заходів для протидії поширенню коронавірусу в країні.
Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення в другому читанні і в цілому законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) проголосували 333 народних депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.
Як зазначив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, профільний комітет рекомендував ухвалити даний законопроект в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками. "Цей законопроект продовжує податкові й інші пільги для українського бізнесу... Цього закону чекає український бізнес, бо, на жаль, карантин затягнувся довше, ніж ми планували в минулих редакціях документу, тому ми просто зобов'язані його продовжити, щоб наш бізнес зміг хоч якось пережити ці складні місяці", - наголосив Железняк.
Згідно з пояснювальною запискою до ухваленого документу, його метою є необхідність продовжити дію податкових пільг і спрощень адміністративних процедур на період карантину з метою захисту як малого, так і великого бізнесу, від негативних наслідків цих обмежень.
Закон, зокрема, передбачає продовження терміну незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства в період з 1 березня, а також пені до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину; продовження мораторію на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу; продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОПами й особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року. Крім того, документом передбачається зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків до 200 млн грн з 500 млн грн, а також продовження терміну дії Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", який завершується 1 серпня 2020 року, до 2024 року.