В Україні різко обваляться зарплати: експерти назвали цифри

Facebook Поділитись

Заробітчани, що повернулися додому, повністю змінять ситуацію на ринку праці

Після того як Пенсійний фонд перерахував показник середньої зарплати за лютий, експерти зробили прогноз того, що буде із зарплатами далі. Три експерти із чотирьох передбачають у другому кварталі зниження заробітків найманих працівників.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин очікує стрімкого обвалу зарплат – більше ніж на 12% від нинішніх середніх 10 847 грн, або до 9500 грн. Зниження середніх зарплат буде викликане простоєм на виробництві та у сфері сервісу через карантин.

З його прогнозом згоден і керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. Він вважає, що номінально заробітки зростуть за квартал майже на 1000 гривень, до 11 800 грн, але фактично через неповну зайнятість, яка може розтягнутися на два місяці, люди отримають на руки приблизно 2/3 цієї суми, або менше ніж 8000 грн. Особливо постраждають держслужбовці, яким держава уріже доплати і надбавки до окладів.

Голова Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський оцінює, що рівень середньої зарплати за квартал становитиме 10 500 грн.

"Зниження середньомісячної заробітної плати пов'язане із зупинкою багатьох підприємств, падінням доходів компаній у період карантину, зростанням безробіття і збільшенням боргів із зарплати", – додав експерт.

Віцепрезидент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський згадав дві протилежні тенденції: зростання пропозиції робочої сили через те, що сотні тисяч трудових мігрантів повернулися в Україну через епідемію, і скорочення попиту на робочу силу.

"Влада з березня поставила українську економіку на "стоп-кран", – зазначив Віктор Скаршевський. – Природно, що за різкого збільшення пропозиції і такого самого різкого зниження попиту на робочу силу на ринку праці зарплати у більшості працівників знизяться. Середня зарплата після скасування карантину, якщо це відбудеться не пізніше 1 червня, все-таки до кінця кварталу трохи підвищиться і може становити близько 11 000 грн/місяць".