Київ, 11 квітня, сайт ФРУ. Під час XI З'їзду Федерації роботодавців український бізнес висунув консолідовані вимоги до українського політикуму та влади. Роботодавці з усіх регіонів України, представники галузей промисловості та експерти обговорили шляхи реалізації Маніфесту роботодавців України – програми прискореного економічного розвитку, написаної самими роботодавцями-практиками. Це лідери промислового виробництва, за кожним із яких – компанії, що у сукупності генерують 70% ВВП України та дають роботу 5 мільйонам українців. Виконання цього документу вкрай важливе для усієї країни, яка зараз постала перед серйозними економічними та соціальними викликами.
За підсумками 2018 року українська економіка зросла на 3,3% в реальному вимірі. Начебто, цей показник виглядає заспокійливо. Але якщо проаналізувати їх з точки зору факторів росту та суті процесів у довгостроковому періоді, картинка суттєво зміниться. У 2018 році номінальний ВВП України склав лише близько $115 млрд проти $183,3 млрд у 2013 році; в гривні – лише 91,3% від рівня 2013 року.
Навіть те незначне зростання економіки, яке є, відбувається на тлі відсутності зростання у промисловості, рушійною силою якого залишається споживання, а не інвестиції. По-перше, збільшення споживання обумовлене продовженням побудови піраміди запозичень. У минулому році зовнішні та внутрішні запозичення, за даними Мінфіну, загалом склали близько $10 млрд, що дорівнює 8,7% ВВП. Усього, починаючи з 2014 року державний борг України збільшився на 1,6 трлн грн. або майже в 4 рази.
По-друге, збільшення споживання пов'язане із трансфертами від заробітчан – мільйонів кваліфікованих працівників, яких економічна політика влади виштовхує за кордон. За даними Світового Банку, ними у 2018 році було перераховано в Україну $14 млрд. або 12,2% ВВП.
Ще у 2015 році ФРУ спільно зі світовими економічними експертами розробили План модернізації України, в якому було викладене бачення європейських та українських фахівців щодо конкретних дій на 10 років. На жаль, цей комплексний документ влада так і не використала у своїй роботі. Маніфест є логічним продовженням цього плану, оскільки у роботодавців не залишилося надії на політиків та можновладців. А бізнес в Україні сьогодні має набагато ширші горизонти планування та набагато довшу історію, ніж особистості, які на кілька років приходять в політику.
Під час з'їзду обговорили ініціативи Маніфесту роботодавців України, під які Федерацією сформовано перелік законопроектів, що потребують негайного прийняття у Парламенті для того, щоб економіка України мала змогу розвиватися, а люди – отримувати гідні умови праці та зарплату.
Джерело: http://fru.ua/ua/events/fru-events/polityky-ne-zdatni-ob-iednaty-krainu-robotodavtsi-znaiut-iak-tse-zrobyty