Розстрочка до 24 місяців сплати податку на додану вартість при ввезенні обладнання для промислових підприємств підтримає розвиток останніх. Цього рішення виробники чекали давно. Проголосований Верховною Радою законопроект №6776д вводить даний механізм до 2020 року.
Нагадаємо, публічну обіцянку від Прем’єр-міністра В.Гройсмана ввести такий механізм підприємництво отримало півроку тому на форумі в Чернігові, організованому Укрлегпромом за підтримки УСПП. Щоправда, там йшлося про більш довготривале відтермінування – до 36 місяців. Поза тим, такий механізм дозволить посилити інвестиційну складову у вітчизняному виробництві, його розвитку та створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень в бюджет.
Розстрочка відбуватиметься без нарахування відсотків, пені та штрафів. Йдеться про імпорт промислового обладнання, яке не виробляється в Україні та використовується у виробництві керамічної плитки, автомобілебудуванні, виробництві скла, переробці сільськогосподарської продукції, виробництві ліків тощо.
В УСПП вітають таке рішення та підкреслюють: в подальшому досі багато над чим працювати. Йдеться про спрощення доступу підприємництва до фінансових ресурсів, підтримки експортерів, зокрема, завершення процесів адаптації до стандартів і регламентів ЄС, страхування ризиків та ін.