А.Кінах: арештовані активи мають працювати ефективніше на благо економіки України

Facebook Поділитись
А.Кінах: арештовані активи мають працювати ефективніше на благо економіки України

Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах взяв участь в обговоренні публічного звіту АРМА за 2024 рік та запропонував конкретні заходи для підвищення ефективності управління арештованими активами.

Він позитивно оцінив відкритий формат звіту та наголосив на важливості діалогу між державою, бізнесом і громадянським суспільством. За його словами, сотні, а можливо, й тисячі підприємств перебувають у санкційних списках, їхні активи арештовані або конфісковані. Завдання держави – не лише покарати осіб, пов’язаних з країнами-агресорами рф і білоруссю, а й зробити так, щоб ці активи працювали на економіку та обороноздатність України.

«Результати, які ми маємо нині, необхідно покращувати. Активи повинні працювати, зберігати робочі місця, ринки збуту та забезпечувати податкові надходження», – підкреслив А.Кінах.

Лідер ділової спільноти закликав до більш детального висвітлення ситуації, особливо щодо стратегічних об’єктів, а також до удосконалення нормативно-правової бази. Для ефективного управління арештованими активами необхідна комплексна взаємодія АРМА, урядових структур, Нацбанку та правоохоронних органів.

«На жаль, ця система в Україні поки що не працює належним чином – від моніторингу стану активів до кінцевого результату їх використання. Ми пропонуємо доопрацювати її на основі меморандуму між УСПП і АРМА із залученням інших партнерів. Часу немає – війна з російським агресором триває вже 11 років, а сильна економіка є ключем до нашої перемоги», – наголосив президент УСПП.

Анатолій Кінах підкреслив, що рівень фінансової самодостатності України залишається низьким. У 2024 році лише 48% видатків держбюджету були профінансовані за рахунок власних надходжень, а державний борг сягнув 90% ВВП і прогнозовано зросте до 102% у 2025 році. Відтак, максимальне використання внутрішнього потенціалу економіки є життєво необхідним.

Нагадаємо, що у березні 2024 року УСПП і АРМА підписали меморандум про співпрацю, який пізніше був доповнений переліком спільних заходів. Сторони регулярно проводять робочі зустрічі та обмінюються інформацією щодо економічних питань.