А.Кінах: Міжнародні домовленості без України не працюватимуть

Facebook Поділитись
А.Кінах: Міжнародні домовленості без України не працюватимуть

Останні події у міжнародній дипломатії навколо питання припинення війни рф проти України викликають занепокоєння. Відсутність України за столом переговорів у низці важливих дипломатичних ініціатив, зокрема в переговорах між США та країною-агресоркою росією, суперечить принципам міжнародного права та справедливого мирного врегулювання.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах в інтерв'ю українським ЗМІ підкреслює, що для ефективного подолання російської агресії та досягнення справедливого миру потрібна синергія дій союзників України, включаючи, безумовно і  США, та самої України. 

Емоційна риторика та цілком конкретні кроки Президента Сполучених Штатів по одноосібному діалогу з Кремлем ставлять під загрозу не лише безпекову архітектуру Європи, а й принципи суверенітету та територіальної цілісності держав. У цьому контексті ключову роль відіграє позиція Європейського Союзу. За підсумками саміту в Парижі, лідери ЄС наголосили на необхідності всеохопного підходу до гарантій безпеки, який включатиме постійну підтримку України та її інтеграцію в європейську систему безпеки.

Очікується, що за результатами саміту в Парижі прем’єр-міністр Великої Британії проведе переговори з Дональдом Трампом, під час яких донесе спільну позицію Європи. Вона включатиме не лише наголос на недопустимості ухвалення рішень без участі України та ЄС, але й на необхідності довгострокового залучення США до гарантування безпеки в регіоні.

“Щоб відстояти свою незалежність, територіальну цілісність та самодостатність в рішеннях, недостатньо лише зовнішнього впливу наших союзників – необхідно залучити власні ресурси, інтелектуальний потенціал та інституційну спроможність для створення довгострокового плану безпеки”, - переконаний лідер ділової спільноти.

Анатолій Кінах також прокоментував вимогу американських партнерів щодо проведення виборів в Україні. Він нагадав, що триває гаряча фаза війни, росія продовжує тиснути на основних напрямках фронту та щодоби обстрілює цивільні міста та інфраструктуру. 

“Важливо розуміти, що проведення виборів – не самоціль, тим паче не задоволення формальних вимог партнерів, а інструмент переформатування системи державної влади для підвищення її ефективності. Одним із ключових викликів для України залишається боротьба з корупцією, яка послаблює державні інститути та створює серйозні соціально-економічні загрози. Тому внутрішнє зміцнення держави має йти паралельно із зовнішньополітичною активністю”, - підкреслив лідер ділової спільноти.

Президент УСПП висловився про необхідність активізації української дипломатії та пошуку ефективних механізмів для посилення власного голосу у світовій політиці. Україна повинна цивілізованими, але жорсткими методами захищати свої національні інтереси, забезпечуючи присутність у всіх міжнародних процесах, що стосуються її майбутнього.