Активісти наполягають на негайній розробціНаціональної доповіді «Про стан здоров’я населення та ефективність функціонування системи охорони здоров’я України»

Facebook Поділитись
Активісти наполягають на негайній розробціНаціональної доповіді «Про стан здоров’я населення та ефективність функціонування системи охорони здоров’я України»

Про необхідність прискорення розробки щорічної Національної доповіді «Про стан здоров’я населення та ефективність функціонування системи охорони здоров’я України» як передумови не лише фундаментальних реформ системи,  але й поточних змін  в будь-яких її сферах,  говорили сьогодні на засіданні Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я країни (ПНСОЗУ).

 «Нині ми переживаємо дуже відповідальний період. Тільки но завершилися президентські вибори, попереду парламентські, гряде значне перезавантаження влади, тому вкрай важливі ініціативи структурованого громадянського суспільства  мають обов’язково  знайти в державній політиці своє гідне місце. Ми маємо докласти значних зусиль, щоб саме так і сталося, в тому числі – з реалізацією законодавчої норми підготовки щорічної національної доповіді, яка потрібна не лише з точки зору охорони здоров’я, а й функціонування держави в цілому», – наголосив співголова Координаційної ради ПНСОЗУ, президент УСПП Анатолій Кінах.

Було поінформовано, що в квітні ц.р. бюро Президії Академії медичних наук розглянуло проблему підготовки Національної доповіді, створило робочу групу, до складу якої увійшло кілька представників Координаційної ради    ПНСОЗУ, ухвалили рішення направити  листа до Прем’єр-міністра країни з вимогою підготувати відповідну постанову КМУ, оскільки  за законом Національна доповідь з охорони здоров’я робиться за замовленням держави.  Учасники засідання наголосили, що є принципово важливим, щоб доповідь готувала група з Академії медичних наук, а не з інститутів, які підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, оскільки аналітичний  документ такого рівня з практичними рекомендаціями має бути зроблений саме незалежною структурою.

Учасники Координаційної ради  ПНСОЗУ визначили підготовку Національної доповіді «Про стан здоров’я населення та ефективність функціонування системи охорони здоров’я України» своєю найголовнішою справою на найближчий період, оскільки показники здоров’я, демографічного стану  населення країн стрімко погіршуються. Так, за перший квартал 2019 р. на сто померлих припадає всього 48 новонароджених.

Координаційна рада ПНСОЗУ звернулася до Національного форуму «Трансформація України» з пропозицією  створення сектору охорони здоров’я.  Сектор займатиметься аналізом  результатів нинішньої державної політики в цій сфері,  сформулює роль  і завдання Національної стратегії охорони здоров'я України, наполягатиме на обов’язковості щорічної підготовки Національної доповіді.  

Фахівці сектору беруться затвердити редакцію засад Національної стратегії охорони здоров'я України, що сформовані в результаті загальнонаціонального обговорення –  як основу відповідного комплексного системного законопроекту, та готові домагатися його доопрацювання  і прийняття в парламенті.

Було вирішено у вересні цього року провести розширений форум «Трансформація України. Сектор Охорона здоров’я».

Засідання Координаційної ради  ПНСОЗУ ухвалило рішення про прийом нових членів, в тому числі голову Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я О.В.Богомолець, ухвалило звіт про роботу за попередній період.