Сполучені Штати Америки є одними із ключових партнерів України в геополітичному, економічному плані, надаючи відчутну допомогу з оборонним озброєнням, фінансування, у тому числі відновлення енергетики, інфраструктури тощо.
Окрім урядового рівня, ключовими є розвиток зав’язків між громадським сектором, бізнесом, вищою освітою України і США.
Український союз промисловців і підприємців здійснює промоцію потенціалу українських виробників і експортерів, співпрацюючи із Національною асоціацією виробників США. Сторони раніше підписали відповідний меморандум. Також президент УСПП Анатолій Кінах провів серію робочих зустрічей із представниками республіканців – напередодні голосування в Сенаті за пакет допомоги для України.
Окремим напрямом роботи УСПП із американськими партнерами є налагодження комунікацій із лідерами думок, громадськими активістами тощо.
В київському офісі ділового союзу відбулася зустріч Анатолія Кінаха із Девісом Річардсоном – засновником та президентом агенції Paradox Public Relations, та Едвардом Акроутом – засновником Art Shield (https://artshield.org/), глобальної неприбуткової організації, що займається підтримкою та розширенням можливостей митців у всьому світі, особливо тих, кому загрожує цензура, утиски чи війна. Наразі Art Shield працює з особливим акцентом на українському театрі та мистецтві, а сам Едвард вже багато років підтримує Україну, зокрема, зняв фільм про Голодомор.
Девіс Річардсон - медіа-консультант, який писав статті для The Daily Caller, Washington Examiner, VICE, The Daily Beast, New York Post, Paradox Politics, Observer та WIRED. Виступав як коментатор на Fox News, i24 News та BBC.
«Пересічні американці досить ізольовані від тих процесів, які відбуваються в світі. Тому нашим завданням є донести до громадськості США максимум інформації, яких руйнувань задає війна, розв’язана рф проти України», - зауважили присутні.
Чому це важливо? Як відомо, в Штатах готуються до виборів президента, що змушує кандидатів фокусувати свої передвиборчі програми на «внутрішню аудиторію». Від очікувань та запитів виборців залежить масштаб та своєчасність подальшої допомоги Україні.
Неурядові організації США обіцяють підтримку незалежно від того, хто переможе на виборах.
«Ми віддані нашій підтримці України», - зазначили пан Річардсон та пан Акроут.
Заглиблюючись у бізнесові питання, президент агенції Paradox Public Relations розповів, що на американському ринку простежується брак інформації щодо інвестиційного клімату в Україні, а саме: як підвищити вартість цільових інвестицій чи є страхування тощо.
Анатолій Кінах запевнив, що УСПП готовий консультувати бізнес США та максимально сприяти запуску пілотних проєктів по модернізації виробництва, інфраструктури в Україні.
«Важливо, щоб Україна, незважаючи на війну, формувала сучасні стандарти – верховенства права, захищеності прав власника, економічні свободи тощо. Це наш пріоритет», - розповів він.
Сторони домовилися про регулярні робочі комунікації. Представники американської сторони підготують проєкт Плану співпраці на поточний рік.