
Партнери обговорили економічну ситуацію в Україні на сьомому місяці війни, потреби наших експортерів збільшити свою присутність на європейських ринках, провести прискорену модернізацію виробництв тощо.
УСПП і BUSINESSEUROPE системно співпрацюють з 2016 року в рамках підписаного меморандуму. Дана організація представляє весь бізнес ЄС, зокрема 20 млн. компаній, 40 національних асоціацій.
На зустрічі були присутніми президент BUSINESSEUROPE Фредрік Персон, генеральний директор Маркус Бейрер, його заступниця Луїза Сантос, голова комітету з питань членства, віце-президенти - представники національних асоціацій Австрії та Польщі.
Президент УСПП Анатолій Кінах поінформував присутніх, що падіння ВВП України за 8 місяців 2022 року становить 37%. Через війну біженцями стали 12 млн. українців - половина із них за кордоном.
Уряд і ділові асоціації працюють в постійному діалозі, щоб економіка України працювала стабільно, поступово зменшуючи (наскільки це можливо в даних реаліях) дефіцит бюджету. Деякі пропозиції УСПП були враховані в нормативних актах, проте також є багато над чим працювати.
Зі свого боку, бізнес України налаштований на посилення кооперації із європейськими партнерами, особливо зараз, коли наша держава набула статусу кандидата на членство в ЄС, тимчасово скасовані мита для української продукції.
За словами пана Фредріка Персона, бізнес ЄС максимально намагається підтримати українських партнерів та відкритий до співпраці.
Сторони також обговорили механізм та терміни процедури набуття УСПП статуса спостерігача при BUSINESSEUROPE. Це сприятиме інтенсифікації співпраці між європейськими асоціаціями бізнесу та Україною, дасть нові можливості для лобіювання української продукції та спільного виробництва в ЄС.
Маркус Бейрер також повідомив, що Європейська федерація профспілок має певні занепокоєння щодо деяких проектів нормативних актів про ринок праці, які знаходяться нині у Верховній Раді України. На їх думку, окремі норми таких законодавчих ініціатив не зовсім відповідають європейським, а Україна ж має гармонізувати своє законодавство напередодні вступу до ЄС.
Анатолій Кінах поінформував партнерів, що соціальний діалог в трикутнику уряд-профспілки-роботодавці ведеться, зокрема на майданчику Національної тристоронньої соціально-економічної ради. 28 вересня заплановане засідання НТСЕР, де, серед іншого, буде розглянуте і дане питання.
Партнери продовжать робочі комунікації з означених напрямків.