Анатолій Кінах виступив на засіданні профспілок України: говорили про економічне відновлення в умовах війни

Facebook Поділитись
Анатолій Кінах виступив на засіданні профспілок України: говорили про економічне відновлення в умовах війни

Відновлення економіки України, що зазнала значних втрат через розв’язану  рф масштабну війну, збереження  трудового потенціалу країни – стали основними темами засідання Ради Федерації профспілок України.

Участь у заході взяв голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах. 

Профспілки – одна із сторін соціального діалогу, долучена до формування та реалізації державної соціальної та економiчної політики.

Анатолій Кінах відзначив, що війна створила чимало системних проблем для виробників і промисловості. У травні виробництво в гірничо-металургійному комплексі скоротилося на 53%, у будівництві – на 47%, в індустрії в цілому – на 34%.

Мільйони людей (за оцінками МОП – до 5 млн.) втратили джерела прибутків, загострюється проблема трудового потенціалу. Через окупантів 5 млн. українських біженців знайшли тимчасовий прихисток в Європі, США, Канаді тощо, до 12 млн. стали внутрішньо переміщеними особами.

Голова Національної ради наголосив на необхідності вирішувати дані проблеми скоординовано – в трикутнику уряд-роботодавці-профспілки.

Зокрема, пріоритетами НТСЕР, а також Українського союзу промисловців і підприємців, Антикризової ради громадських організацій є:

-       Компенсаторні заходи для виробників, що відновлюють свою економічну діяльність на деокупованих територіях;

-       Напрацювання погоджених підходів НБУ та уряду в політиці кредитування бізнесу;

-       Програмні підходи до процесу релокації підприємств;

-       Заходи підтримки малого і середнього бізнесу тощо.

«Важливо, щоб роботодавці і профспілки були задіяні в реалізації Національного плану відновлення України», - наголосив Анатолій Кінах.

Присутні також висловили стурбованість, що оголошені урядом проєкти трансформації виконавчої влади не передбачають залученість до процесу інших сторін соціального діалогу.

Ці та інші питання будуть винесені і на розгляд Президії, а у подальшому – засідання самої Національної ради, підготовка до якого вже ведеться.