
В українській столиці із робочим візитом перебуває делегація Організації економічного співробітництва і розвитку: пан Вільям Томпсон, керівник Євразійського відділу ОЕСР, та пан Грегор Вірант, керівник програми ОЕСР-ЄС "Сігма".
Партнери мають на меті вивчити думку ділової спільноти України щодо перспектив, викликів та можливостей процесу відновлення нашої країни від наслідків повномасштабної агресії рф.
Президент УСПП, голова Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану Анатолій Кінах зустрівся із представниками ОЕСР. Він підкреслив необхідність широкого залучення іноземного капіталу до завдань відбудови постраждалої від війни інфраструктури (транспортної, житлової тощо), а також розвитку виробничих потужностей українських промислових підприємств.
Президент УСПП акцентував на тому, що ці процеси мають відбуватися в рамках державно-приватного партнерства, а також відповідати таким критеріям ОЕСР, як верховенство права, захист приватної власності, удосконалення державного корпоративного управління, протидія корупції тощо.
У відповідь партнери поінформували про зобов'язання та підтримку ОЕСР щодо України, посилаючись на конкретні дії, включені в Українську національну програму на 2023-2027 роки.
Зазначимо, що УСПП є організацією-спостерігачем в асоціації “Бізнес в ОЕСР”(Business at OECD, BIAC). Ця ділова асоціація офіційно діє при Організації економічної співпраці і розвитку, включає в себе 50 національних організацій промисловців і підприємців, які представляють більше 7 мільйонів компаній.
УСПП вже провів низку конференцій із представниками BIAC та ОЕСР, зокрема, передавши рекомендації українського бізнесу по відновленню України на зустріч послів країн-членів Організації.
Зусилля ділового союзу по співпраці із Business at OECD мають на меті інтенсифікувати інвестиційне співробітництво та пришвидшити вступ України до ОЕСР. До слова, на це націлений і відкритий ОЕСР Офіс зв’язку в Києві, що функціонує з 2023 року.
Також минулоріч Україна уклала з Організацією економічного співробітництва та розвитку угоду про партнерство, яка започаткувала чотирирічну програму підтримки реформ і відбудови, а також допоможе нам наблизитись до членства в організації та Європейському Союзі.