
Аудиторські послуги у всьому світі сприймаються як спосіб виявити сильні та слабкі сторони у веденні професійної діяльності, у тому числі підприємницької. Маючи таку інформацію, власник чи наглядова рада компанії можуть ухвалювати ефективні управлінські рішення, знайти джерело можливих проблем у фінансовому секторі тощо.
На цьому наголосив перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров, виступаючи на міжнародній онлайн-конференції «Професійна етика в аудиторській діяльності як запорука забезпечення інтересів суспільства».
Організатори заходу - Аудиторська палата України при підтримці Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні».
УСПП дбає про те, щоб його члени сповідували принципи соціальної відповідальності, впроваджували технічні стандарти і регламенти ЄС. Це не просто красивий опис, а прямі вигоди для виробника, якщо він хоче співпрацювати із партнерами з ЄС або експортувати на цей ринок.
Діловий союз періодично організовує тренінги, навчальні семінари, конференції - роз’яснення за участі литовських партнерів, а також представників Європарламенту. У тому числі це стосується і використання європейських грантів. УСПП вже став партнером кількох таких проєктів в Україні, максимально залучає до цього не тільки бізнес, але й об’єднані територіальні громади.
«Тому ми за те, щоб аудитори в Україні стали хорошими помічниками і друзями бізнесу та ОТГ. Це має бути засіб віднайдення найбільш ефективного рішення у провадженні економічної, проєктної діяльності»,- наголосив Сергій Прохоров.
З цим погоджується і Джон Хупер, керівник команди експертів EU-FAAR. У своєму виступі він також акцентував на користі високоякісних аудиторських послуг для суспільства і підприємницької спільноти.
Учасники конференції обговорили дотримання основних принципів Кодексу професійної етики та стандартів незалежності в аудиторської діяльності.
Про імплементацію Кодексу професійної етики та стандартів незалежності в аудиторській діяльності розповіли Йенс Полл, член Ради з міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (IESBA), Нараянан Вайдянатан, керівник відділу бізнес-інсайтів ACCA, Світлана Зубілевич, к.е.н., професор, керівник комітету ФПБАУ з питань професійної освіти.