Авіабудівники України закликали владу впровадити програми відновлення галузі: вже з 2022 можлива "точка зростання"

Facebook Поділитись
Авіабудівники  України закликали владу впровадити програми відновлення галузі: вже з 2022 можлива

Учасники першого в Україні з’їзду авіабудівників обговорили у Харкові проблеми галузі, зокрема й причини припинення серійного виробництва літаків.

Участь у заході взяли представники провідних підприємств авіапромислової галузі, зокрема ДК "Антонов", АТ "Мотор Січ",  ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", та інші. Вони розглянути питання про поточну ситуацію на підприємствах галузі та перспективи збереження і розвитку авіаційної промисловості України.

Представник регіонального відділення УСПП в Харківській області Едуард Набока побував на заході та представив позицію ділового союзу. Нагадаємо, УСПП звертався до Президента України із закликом пришвидшити впровадження державної програми розвитку авіабудування, а напередодні разом із профільним парламентським комітетом провели виїздне засідання на базі ДП Антонов (березень 2020), де обговорили причини зупинення серійного виробництва літаків, потребу розумного державного протекціонізму, зокрема і в пошуку нових ринків та забезпечення інфраструктури обслуговування українських повітряних суден.

"На з'їзді авіабудівників говорили про відсутність внутрішнього ринку продажу авіаційної техніки і програм імпортозаміщення в галузі, системи захисту вітчизняного виробника авіаційної техніки державою. Наводились цифри падіння виробництва", - зазначив Едуард Набока.

Незважаючи на труднощі - фінансові, організаційні тощо,  підприємства галузі працюють - це 53 тисячі робочих місць і збереження Україною членства в клубі авіабудівних держав.

За словами Едуарда Набоки, за підсумками з'їзду керівник «Укравіапрому» і ПАТ «ФЕД» Віктор Попов зачитав Звернення з'їзду до Президента, парламенту, уряду, РНБОУ - з покроковим планом невідкладних заходів з порятунку національного авіабудування.

"Кроки управлінські, економічні, юридичні. Розрахунки, які показують, що виконання цих заходів, дозволить вже у 2022 році підійти до «точки зростання» і до 2024 року стабілізувати ситуацію в галузі", - написав представник УСПП в Facebook.

У серпні з'їзд планують провести вдруге і повторно запросити на нього Президента України Володимира Зеленського, адже очільник держави і сам неодноразово говорив про перспективи розвитку українського авіабудування.