Ділова спільнота України оцінила як неприйнятну та неприпустиму ситуацію довкола тривалого безпідставного перешкоджання діяльності одного із найпотужніших громадських об’єднань - Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) з боку окремих урядових підрозділів.
Нагадаємо, поточна статутна робота УСПП фізично заблокована внаслідок односторонніх, поза дотриманням правових процедур, дій окремих посадових осіб Секретаріату КМУ.
Через це провідні бізнес-асоціації, галузеві спілки, організації роботодавців тощо почали звертатися до керівництва держави із закликом сприяти виправленню цієї “ганебної, штучної створеної ситуації в умовах повномасштабної війни, що не відповідає змісту задекларованих намірів влади у побудові рівноправних довірливих відносин зі структурованим громадянським суспільством”.
Зокрема, про це йдеться у документі на адресу Президента України, ВРУ та Кабмін - за підписами Торгово-промислової палати України, Федерації роботодавців України, “Укрлегпрому”, “Укрмашбуду”, Української аграрної конфедерації, Будівельної палати України, Федерації металургів, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників, Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств України, Союзу хіміків України, Української зернової асоціації та ін.
Промисловці і підприємці зазначають, що цілеспрямовані обмежувальні заходи щодо громадського сектору, необґрунтовані практичними потребами воєнного часу ультимативні вимоги під приводом необхідності розгортання додаткового державного апарату за місцем понад 32-річної історичної локації УСПП, зведення дороговартісних парканів в умовах необхідності бюджетних ресурсів на потреби ЗСУ для банальної перешкоди роботі головного офісу УСПП - не можуть не дивувати.
Організації нагадали, що УСПП був серед підписантів спільної Заяви Уряду та бізнес-асоціацій про поглиблення співпраці держави і бізнесу від 26 лютого 2024 року, в якій задекларовано, що побудова ефективної взаємодії між бізнесом і владою – питання національної безпеки і потребує побудови нового формату діалогу для розв’язання нагальних питань між підприємцями та державою. Діловий союз ефективно співпрацює із РНБОУ, парламентом та Урядом, має сталі комунікації із партнерськими організаціями в ЄС та США, веде проєкти із Міжнародною організацією праці та Урядом Литви, став спостерігачем в асоціації в “Бізнес в ОЕСР” та просуває членство України в цій поважній структурі, залучає міжнародних інвесторів та веде промоцію підтримки України за кордоном на бізнес-форумах, конференціях тощо.
“Впевнені, що спільними зусиллями будемо зміцнювати діалог держави із громадянським суспільством, об'єднуючи зусилля у боротьбі з російським агресором”, - підсумовується у зверненні.