
Терміни збільшені з 120 днів до 180 днів. Про це йдеться в постанові регулятора №142 від 7 липня.
Український союз промисловців і підприємців послідовно виступав за адресне збільшення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з урахуванням ускладненої логістики, порушення коопераційних зв’язків .
УСПП передав свої пропозиції до НБУ щодо необхідності покращення умов бізнесу у такий спосіб, зокрема, і в якості рішень Антикризового штабу, до складу якого входять керівники профільних комітетів Верховної Ради, представники низки міністерств, ОВА, галузевих бізнес-асоціацій тощо.
До ділового союзу зверталися і продовжують звертатися провідні експортери зі сфери АПК-переробки, машинобудування і т.д. Їм нелегко продовжувати працювати в складний час воєнного стану, забезпечуючи людей роботою, населення-харчами, а бюджет - надходженнями.
Зі скороченням граничних строків повернення валютної виручки із 365 днів до 120-ти, більшість виробників, що мають діючі контракти, де передбачено більший термін розрахунків, стали заручниками ситуації і потенційними порушниками валютного законодавства.
Відтак, рішення про продовження термінів до 180 днів є позитивним кроком назустріч експортерам, та все ж як проміжний етап.
УСПП домагається того, щоб у даній царині був адресний підхід.
По-перше, повинна враховуватися ускладнена логістика. Підприємства, що постачають продукцію на ринки Азії, Африки, Латинської чи Північної Америки об’єктивно не можуть вкластися у визначені піврічні терміни. Змусити контрагента розраховуватися наперед чи раніше – також практично неможливо.
Інший нюанс – це довготривалість циклу виробництва. І якщо товари із низьким ступенем переробки можуть бути експортовані доволі динамічно, то машинобудівна і інша продукція - потребує чимало часу. Розірвані коопераційні зв’язки, деякі підприємства в стані релокації, у багатьох брак обігових коштів.
«Тому рішення про збільшення термінів до 180 днів – це бажаний та очікуваний крок, який, звісно, не вирішує інших, існуючих наразі проблем для бізнесу у здійсненні експорту. Цю роботу і надалі потрібно вдосконалювати, чим УСПП і займеться», - резюмували в діловому союзі.