Держава ініціює нефіскальну підтримку доброчесного бізнесу: зустріч представників УСПП та ДПС України

Facebook Поділитись
Держава ініціює нефіскальну підтримку доброчесного бізнесу: зустріч представників УСПП та ДПС України

Платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства матимуть державну підтримку. Нові підходи в адмініструванні для них базуватимуться на принципах взаємної довіри та підтримки з боку податкових інспекторів.

Про це йшла мова на зустрічі представників Українського союзу промисловців і підприємців, експертів з в. о. заступника Голови ДПС Євгенієм Сокуром, профільними фахівцями податкової служби.

Президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив, що підвищення рівня взаємодії і комунікацій між бізнесом і податковою дуже важлива, адже в умовах воєнного стану потрібно створювати сприятливі умови для ділової та інвестиційної активності.

«В проєкті бюджету на 2025 рік практично відсутня складова розвитку. Зберігається висока залежність від допомоги міжнародних партнерів, зростає обсяг держборгу. Маємо підвищувати стійкість і самодостатність національної економіки, бо наявність ресурсів критично важлива для завдань оборони, також це робочі місця, гідна оплата праці», - наголосив президент УСПП.

Учасники зустрічі обговорили механізми реалізації  Закону України № 3813-IX та відповідного Порядку формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (наказ Мінфіну від 07.10.2024 №495).

Так, платники, які увійдуть до Переліку, отримуватимуть низку переваг у податковому адмініструванні на час воєнного стану. Це мораторій на проведення документальних перевірок, окрім деяких їх видів, скорочення строків камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування, строків надання індивідуальних податкових консультацій тощо.

Для таких платників також спрощується механізм взаємодії з податковою службою, оскільки за кожним з них буде закріплений комплаєнс-менеджер з метою підвищення якості обслуговування.

«Ініціатива спрямована на створення нового рівня партнерства між податковою та платником. Для реалізації ініціативи платникам надається низка переваг. Щоб ними скористатися, платник має відповідати чітко визначеним критеріям», – підкреслив Євгеній Сокур.

Серед таких критеріїв, зокрема, своєчасність та повнота виконання своїх податкових обов’язків, відсутність спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, рівень сплати податків, розмір заробітної плати тощо.

В УСПП цей напрям назвали перспективним та таким, який варто розвивати. Водночас, у бізнесу, присутньому на зустрічі, було чимало запитань щодо деталей впровадження ініціативи. Зокрема, щодо звільнення таких доброчесних платників від штрафних санкцій при незначних порушеннях, які не залежать від них (наприклад, затримки з боку митниці чи контрагентів), формування реальних, а не завищених середніх показників сплати податків по галузям/видам діяльності тощо.

Сторони домовилися про регулярність подібних зустрічей та продовження робочих комунікацій.

Зазначимо, що перший Перелік буде сформовано вже наприкінці листопада. У разі включення платника до Переліку, ДПС повідомить його про це через електронний кабінет протягом п’яти робочих днів після затвердження Переліку.

Для зручності платників ДПС розроблено субсайт «Територія високого рівня податкової довіри», де розміщено усю необхідну інформацію про цей проєкт. Зокрема, платники зможуть дізнатися про середні показники сплати податків до бюджету та середню заробітну плату по своїй галузі, перевірити власні показники тощо.

Фото ДПС