
Український союз промисловців і підприємців, Антикризова рада громадських організацій України, Національна тристороння соціально-економічна рада звертається до Єврокомісії і Європарламенту із закликом ухвалення єдиної політики союзу по відмові від російського газу і нафти.
«Кадри із звільнених Бучі та Ірпеня, що місяць знаходилися під окупацією рф – шокують. Прем’єр-міністр Великобританії Боріс Джонсон вчора сказав про потребу «заморити голодом» військову машину путіна. Повністю згодні. Відмова всього цивілізованого світу від будь-яких економічних зв’язків із країною-терористом – це те, що прискорить перемогу України і проведення міжнародного трибуналу над путіним та його військовими, що безпосередньо віддавали чи виконували злочинні накази», - наголосив президент УСПП, голова Національної ради Анатолій Кінах.
«Бізнес, котрий ще не припинив роботу в росії, якщо дорожить своєю репутацією, має зробити це. Європа має сказати ні кривавій нафті і газу з рф. Повністю. Це обвалить ВВП агресора. Зволікаючи, ви даєте країні-терористу новий день для нових атак на Україну, на свідоме винищення мирних українців», - підкреслює президент УСПП.
При цьому ділові кола України, як і раніше, наполягають на потребі передачі західними союзниками більше систем протиповітряної оборони, а також літаків ЗСУ.
«Ворог перегруповується для атаки на сході і півдні України, попереду важкі бої. Особливо критична ситуація в Маріуполі, де лишаються десятки тисяч мирних жителів – без їжі, води, під постійними авіа та ракетними обстрілами армії окупанта. На жаль, той обсяг шоку і болю, що ми побачимо, звільнивши Маріуполь, буде в рази більший, ніж в Бучі. Там справжнє пекло, рф викрала і вивезла близько 40 тис. маріупольців. Ті, кому вдалося втекти – розповідають історії цинічних звірств російських окупантів. Також ворогом масово порушуються права людини на Херсонщині, інших регіонах, де вони дуже тимчасово окопалися. Де відповідні заяви та дії Радбезу ООН, ОБСЄ?», - запитує лідер ділової спільноти України.
УСПП, споріднені йому структуровані громадські організації бізнесу в Україні, провадять послідовну роботу із інформування міжнародної спільноти про воєнні злочини рф, займаються виключенням росії і білорусі із світових організацій. Наразі відповідні рішення про обмеження діяльності рф прийняла Міжнародна організація праці, Європейські соціальні і економічні ради тощо.
Європейський економічний та соціальний комітет, на засіданні якого виступив Анатолій Кінах, прийняв резолюцію, в якій рішуче засудив односторонню російську агресію проти України та причетність до цього білоруського режиму. Комітет закликав інституції ЄС посилити тиск на росію, оперативно ввівши додаткові санкції та використовуючи всі інші наявні інструменти для негайного припинення військових дій рф на території України.