
Антикризовий штаб стійкості економіки під час воєнного стану окреслив нестачу кредитних ресурсів для бізнесу як одну з ключових проблем, яку необхідно вирішити для відновлення України від наслідків повномасштабної агресії рф.
Ринкові джерела вказують, що лише 40% процентних доходів банків формуються від ринкових операцій, а з урахуванням того, що більшість нових кредитів надається в рамках державних програм, фактичний рівень є ще нижчим.
Антикризовий штаб. УСПП спільно з Національним банком та урядом вже досяг перших успіхів у вирішенні проблеми. Програма «Доступні кредити 5-7-9» була розширена, з фокусом на підприємства переробної промисловості та компанії, що знаходяться на прифронтових територіях. Крім того, Національний банк зменшив облікову ставку з 25% до 15%.
Проте, за словами голови Антикризового штабу, президента УСПП Анатолія Кінаха, цього недостатньо, і необхідна комплексна грошово-кредитна та монетарна політика для стимулювання економічного розвитку, підвищення економічної самодостатності та збільшення самозайнятості.
В рамках подальших зусиль, голова Антикризового штабу провів зустріч із президентом Асоціації українських банків Андрієм Дубасом. Сторони обговорили питання ресурсного забезпечення стійкості національної економіки та реалізації проєктів з відновлення України.
Учасники зустрічі домовилися про об'єднання зусиль щодо адаптації національної грошово-кредитної та монетарної політики до викликів воєнного стану. Окрім того, вони висловили необхідність налагодження системної взаємодії між урядом, парламентом та Національним банком, залучаючи до діалогу представників бізнесу, промисловості та експертів.
Зокрема, необхідне об'єднання зусиль щодо розробки НБУ за умовами оновленого Меморандуму МВФ комплексної стратегії розширення кредитування.
УСПП та Асоціація українських банків прийняли рішення про встановлення постійних комунікацій. Сторони ініціюють проведення Комітетських слухань у Верховній Раді України на тему поліпшення доступу національних виробників і експортерів до фінансових ресурсів.
Також це питання буде обговорене на засіданні Антикризового штабу 30 січня цього року, участь в якому візьмуть представники уряду, реального сектору економіки, експерти.