
Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах провів робочу зустріч із першим заступником міністра економіки України Денисом Кудіним. Йшлося про посилення комунікацій економічного блоку уряду із бізнесом, спільні напрацювання до Плану відновлення України.
Основним питанням обговорення стало ефективне функціонування економіки воєнного стану.
Президент УСПП відмітив, що бізнес повинен мати навіть більш сприятливі податкові, митні та ін. умови, ніж до 24 лютого, щоб компенсувати шалені втрати від війни рф проти України. За офіційними оцінками, втрати тільки в інфраструктурі перевищують 110 млрд. доларів.
Пріоритетним наразі є напрямок покращення логістики українського експорту. Це передбачає опрацювання нових маршрутів транзиту через ЄС, покращення пропускної здатності на західних кордонах, адаптацію залізничної інфраструктури (наразі маємо різну із ЄС ширину колій), скорочення термінів затвердження планів вантажоперевезень і т.д.
Не менш важливою сферою є релокація підприємств. Нагадаємо, згідно із нещодавнім опитуванням Gradus, 12% підприємств були повністю або частково переміщені з регіонів, де ведуться активні бойові дії, 20% бізнесу нині знаходиться у процесі релокації. 18% підприємств, як показало опитування, потребують переміщення, проте нині цей процес не запущено. Загалом в процесі переміщення вже більше 1 тис. компаній, виробництв.
УСПП переконаний, що кожне переміщення -це окремий бізнес-план, разом із урядом та місцевими органами влади потрібно прораховувати всі варіанти допомоги такому підприємству: тут і кредитування, і вирішення соціально-побутових потреб працівників, і інтеграція виробника в економічний простір регіону, налагодження кооперацій і т.д.
З огляду на підняття облікової ставки НБУ з 10 до 25%, необхідно вжити компенсаторних заходів для бізнесу. Банківська система повинна та має всі потужності для збільшення кредитування реального сектору економіки.
Сторони домовилися про спільні дії уряду та промисловців, роботодавців по деталізації, наповнення конкретним змістом Плану відновлення України, попередньо презентованого в Лугано (Швейцарія).
УСПП та Мінекономіки підтримуватимуть постійні комунікації з означених та інших питань, пов’язаних із бізнес та інвестиційним кліматом, експортом, промисловістю тощо.