Голова НТСЕР Анатолій Кінах зустрівся із координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані

Facebook Поділитись
Голова НТСЕР Анатолій Кінах зустрівся із координаторкою системи  ООН в Україні Оснат Лубрані

Участь у зустрічі також взяв голова Федерації профспілок Григорій Осовий.

Сторони відмітили багаторічну традицію трипартизму в Україні. Де-факто соціальний діалог стартував із проголошенням Україною незалежності – у тому ж 1991 році була підписана перша Генеральна угода між урядом і профспілками, до якої пізніше долучилися і роботодавці. Власне Національна рада запрацювала з 2010 року, коли було прийняте відповідне законодавство.

Наразі трипартизм, а особливо його результативність – є важливою складовою процесу реформ в Україні та її інтеграції в європейський політичний і економічний простір.

Соціальні партнери підсилили цей процес, уклавши із Міжнародною організацією праці Меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження Програми гідної праці для України на 2020 - 2024 роки. Остання є частиною цілей сталого розвитку, визначених ООН.

«Головними пріоритетами діяльності НТСЕР на найближчі три роки є реформа національного трудового законодавства, розвиток людського потенціалу, удосконалення державної політики щодо демографічної ситуації, подолання бідності, скорочення безробіття, інноваційно-індустріальний розвиток», - наголосив Анатолій Кінах.

Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані підкреслила важливість постійного діалогу влада-бізнес- профспілки при підготовці законодавчих актів, що матимуть вплив на економіку, податкове поле тощо. Саме Національна рада є майданчиком для узгодження ініціатив уряду, парламенту, президента із експертною спільнотою, реальним сектором економіки.

Також учасники зустрічі акцентували на потребі посилення взаємодії НТСЕР із міжнародними фінансовими інституціями – ЄБРР, Світовим банком та ін. Йдеться про масштабування проєктів в Україні, пов’язаних із цілями сталого розвитку. Серед них, нагадаємо, інновації, стале споживання, екологія, подолання економічної нерівності та ін.

НТСЕР та Офіс координаторки ООН домовилися про постійні комунікації, зокрема, проведення експертиз проєктів нормативно-правових актів на їх відповідність міжнародним стандартам та тим зобов’язанням, які взяла на себе Україна. У планах – реалізація спільних заходів: обговорення, круглі столи і т.д.

Національна рада, що вже активно працює із МОП, у свою чергу також посилить взаємодію із Економічною і соціальною радою ООН (ЕКОСОР). Це головний орган з координації економічної діяльності ООН та спеціалізованих установ, пов'язаних з нею.

«Соціальний діалог – це шанс вирішувати проблеми цивілізованим, конституційним шляхом. Дуже ефективний інструмент реформ і прогресу, тому ми раді бачити, що Україна активізувала його використання», - підсумувала Оснат Лубрані.