На фото у центрі - Аль-Салені Ахмед Абдулатеф, радник президенрта УСПП з Близького Сходу
Оман пропонує ділові можливості в порту Дукм катарським інвесторам.
Порт Дукм – це найбільший економічний проект в Султанаті Оман, що включає в себе кілька промислових, туристичних, логістичних та девелоперських об’єктів, а також багатоцільовий порт, аеропорт, сухий док для ремонту судів, риболовецький порт і підприємство рибної промисловості. Про це йшлося на спеціальному семінарі у столиці Катара місті Доха, в якому взяли участь перший заступник голови катарської торгово-промислової палати Мохамед бен Товар Аль-кувари; комерційний директор порту Думп Ервін Мортельманс, директор з підтримки бізнесу порту Хешам аль-Ебрахім, члени представництва УСПП в Катарі.
Керівники проекту розповіли про інфраструктуру регіону, різні складові проекту – порт Дукм, сухий док, аеропорт, нафтопереробний завод, станцію зберігання нафти тощо. Значну увагу приділили інвестиційному клімату в регіоні, стимулам, вигодам і можливостям, які можуть отримати інвестори.
У своєму виступі Е. Мортельманс зауважив, що порт Дукм є найбільшим економічним проектом в Омані, він має чудові економічні перспективи. За його словами, порт надає ряд послуг і стимулів, в тому числі 100% іноземного володіння і звільнення від податків на термін до 30 років з можливістю продовження. Спрощується процес отримання митної візи для іноземців. Він також закликав інвесторів і представників катарських компаній вивчити можливості інвестування в порт.
Було підкреслено стратегічне розташування Дукма і його близькість до ринків Азії та Африки, а також до ринків Ради співробітництва країн Затоки (GCC), що обіцяє вже в найближчий час перетворити його на економічний і інвестиційний центр регіону.
Аль-кувар наголосив, що Катар і Оман підтримують прекрасні стосунки, зазначивши, що порт Дукм розташований в особливому і стратегічно важливому місці в регіоні – уздовж Ормузської протоки в центрі Індійського океану і є ідеальним місцем для сусідніх ринків.
«У порт вкладено багато інвестицій приватного сектора Катару, і власники бізнесу схильні визначати різні інвестиційні можливості в порту і в економічній зоні в Дукме», – підкреслив він.
Наголошено, що палата підтримує створення торгових партнерств і економічних альянсів між бізнесменами обох країн.