
Український бізнес активно розширює логістичні горизонти на північному напрямку ЄС. Цього тижня делегація на чолі з головою Комітету з розвитку транспортної інфраструктури, що діє при УСПП, президентом Асоціації «Залізничні Перевізники України» Сергієм Неньком, перебуватиме з робочим візитом у Латвії.
У фокусі — підписання стратегічних меморандумів про співпрацю з ключовими логістичними гравцями Балтійського регіону, що відкриває нові можливості для українських експортерів.
Одним із головних результатів поїздки стане підписання меморандуму між державним підприємством «Морський торговельний порт «Чорноморськ», яке представляє заступник директора, член Комітету Павло Подолян, і Вентспілським вільним портом — найбільшим портом Латвії, що має статус одного з лідерів серед глибоководних портів Балтійського моря.
Співпраця двох портів передбачає перспективу створення Північного транспортного коридору, який дозволить українським вантажовласникам оптимізувати логістику до країн Скандинавії та Європейського Союзу в цілому. Ідеться не лише про зменшення витрат і часу доставки, а й про нові стандарти взаємодії у сфері мультимодальних перевезень.
Крім того, в межах візиту планується робоча зустріч щодо підписання меморандуму про співпрацю між Комітетом, Асоціацією та Балтійською асоціацією транспорту та логістики (BATL) — авторитетним об’єднанням компаній, що працюють у сфері портової діяльності, перевалки та залізничних перевезень.
BATL представляє такі компанії, як: Ventbunkers, VENTSPILS TRADING PORT, KALIJA PARKS, Latvijas Naftas Tranzīts, NOORD NATIE VENTSPILS TERMINALS, PKL Flote, OSTAS FLOTE, БАЛТІЙСЬКИЙ ВУГІЛЬНИЙ ТЕРМІНАЛ, СЕАСТАР та Балтійський Експресіс.
Очікується обмін досвідом у питаннях входження залізничних перевізників в інфраструктуру портів, а також розвиток взаємодії між приватним бізнесом та державними операторами транзитних коридорів.
Комітет з розвитку транспортної інфраструктури був створений при УСПП у 2025 році як експертно-представницький майданчик, метою якого є підтримка процесу модернізації залізничної інфраструктури, підвищення ефективності перевезень та забезпечення конкурентоспроможності української логістики.
Ініціаторами виступили УСПП та асоціація «Залізничні Перевізники України», а до його складу ввійшли представники галузевих та експертних асоціацій, Укрзалізниці, бізнесу тощо. Комітет відкритий до участі в ньому фахівців з державного і неурядового сектору, промисловості, аналітичних центрів.
«Залізничні Перевізники України» за сприяння УСПП створюють у США юридичні структури, що матимуть контакти з американськими урядовими, парламентськими установами та фінансовими інституціями. Про це повідомив раніше Президент Асоціації Сергій Ненько.
Уже найближчим часом у Вашингтоні відбудеться презентація концепції реформування УЗ, а потім планується аналогічний захід у Лондоні. Основна мета – запустити конкретні механізми інвестування та модернізації залізничної інфраструктури.