
Наприкінці вересня у Києві відбудеться міжнародна конференція «Подальший порядок соціального діалогу як ключовий момент європейської інтеграції України». У числі організаторів – північно-німецькі об’єднання роботодавців і фонд Фрідріха Еберта в Україні, Об’єднання організацій роботодавців України, Федерація роботодавців України, Федерація профспілок України, Конфедерація вільних профспілок України. Основними темами конференції стануть поглиблення соціального діалогу в державі, вплив соціального партнерства на процеси продуктивної зайнятості, зростання ефективності професійної освіти, упорядкування трудової міграції, адаптація в державі стандартів та регламентів відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це йшлося на зустрічі голови НТСЕР, голови ООРУ Анатолія Кінаха з представниками Асоціації роботодавців Німеччини Nordmetall Гансом Манцке і Генрі Ціммерманном.
«Важливо, що міжнародна спільнота роботодавців відразу звернула увагу на поновлення діяльності Національної тристоронньої соціально-економічної ради, активізацію соціального діалогу в Україні, але це тільки початок. Належить багато зробити, перш за все, оживити регіональні ради. Ми вдячні німецьким роботодавцям допомогти нам намітити подальші кроки соціального діалогу, тим більше є актуальний привід: 15 вересня уряд має подати в парламент проект бюджету на 2022 рік, і ми, роботодавці у складі НТСЕР, маємо стати активними учасниками процесу його вдосконалення, внесення в проект складових економічного розвитку та соціального захисту»,– наголосив голова НТСЕР Анатолій Кінах.
Представники Асоціації роботодавців Nordmetall підкреслили, що вважають важливою частиною дискусії саме регіональний аспект і зацікавлені запросити якомога більше роботодавців з областей. Досвід, який вони готові передати українським колегам – це напрацювання в сфері дуальної професійної освіти, тренінги для наставників, механізми впровадження регламентів і стандартів ЄС у сфері професійної освіти у практику України.
Цікава дискусія відбулася на зустрічі щодо оцінок української трудової міграції. Сторони зійшлися на тому, що це явище є небезпечним для нашої країни і потребує системної довгострокової програмної роботи – створення високотехнологічних добре оплачуваних робочих місць, покращення якості життя в цілому. В той же час перетік трудових ресурсів ні в якому разі не може бути загальмований, тим більш – зупинений адміністративними методами, а перебування мігрантів на чужині потребує надійного правового захисту.
«На нашій конференції варто поговорити про те, як захищені права українських трудових мігрантів в Європі. За нашими підрахунками, близько 5-6 млн. осіб перебуває там на заробітках. В Польщі – близько 1,7 млн., які виробляють 11 % ВВП країни. Там середня зарплата – 1485 дол., а в Україні – від 470 до 500 дол. Є дослідження, якщо б люди отримували тут хоча б 60% від польських, вони б повернулися. Отже, наша внутрішня робота – продуктивна зайнятість, якість і високий рівень життя», – додав Анатолій Кінах.
Сторони домовились в найближчий час допрацювати програму конференції і порядок її проведення.