
Криза – це не лише крах стабільності і звичних підвалин життя та економічної діяльності, криза – це завжди нові можливості. Як колись США врятували від Великої депресії організації громадських робіт, так і в випадку України потрібні адресні першочергові дії, доступ виробників до фінансових ресурсів під державні гарантії, державні замовлення задля завантаження вітчизняного виробника, програми імпортозаміщення та локалізації виробництв, започаткування різноманітних інфраструктурних проектів. Усі зусилля президента, парламенту, уряду, роботодавців мають бути спрямовані на забезпечення зайнятості, створення робочих місць в Україні. Про це в ефірі «Громадського радіо» наголосив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.
«Всі ми знаємо, що фізичний та моральний знос рухомого складу Укрзалізниці є величезним, а галузь транспортного машинобудування, починаючи з Крюківського вагонобудівного заводу та інших, простоює. На часі затверджувати конкретні програми оновлення і модернізації рухомого складу, базуючись на можливостях українського транспортного машинобудування. Тим більше, що світова кон’юнктура українського ГМК може впасти, а оновленню залізниці метал буде дуже потрібний», – наводить він приклад великого інфраструктурного проекту.
В житлових будинках необхідно змінювати мінімум 70% ліфтів, потрібна модернізація всієї інфраструктури ЖКГ, новий поштовх може отримати уся сфера промислового і житлового будівництва. Відкривається період нових можливостей для внутрішнього ринку, просто його треба підсилити відповідним рівнем державної підтримки, добре прорахованими стратегіями і програмами, високим рівнем менеджменту.
«На жаль, останнім часом доводиться спостерігати деградацію державних інститутів влади, хаотичну, непрофесійну кадрову політику. Натомість кадри мають йти в сферу управління на підставі досвіду, професіоналізму, моральних та державницьких позицій. Завданням професіоналів у владі має бути повернення економічного суверенітету і формування такої політики як в банківсько-фінансовій сфері, так і в питаннях оподаткування, соціальної сфері, платоспроможності громадян, яка поверне Україні суверенітет, буде відповідною нашому потенціалу, національним інтересам. Нарешті, мають бути забезпечені спільні погоджені дії у трикутнику «президент-парламент-уряд», які супроводжуватимуться зворотнім зв’язком з громадянським суспільством, структурованими організаціями і об’єднаннями бізнесу», – підкреслює Анатолій Кінах.
Він окремо зупинився на важливості в суспільстві дискусії, активного обговорення актуального порядку денного і навів приклад, як уряд нещодавно затвердив постанову про створення Ради економічного розвитку України. Раду очолює прем’єр-міністр, а до її складу, крім урядовців, входять кілька представників – з Atlantic council, Колумбійського університету, Київсько-Могилянської академії… Однак там немає ні структурованих об’єднань бізнесу, ні роботодавців, ні галузевих структур, які досконально знають ситуацію в промисловості, бізнесі та мають пакети пропозицій. Про яку ефективність можна говорити? Потрібний зворотній зв'язок і діалог із бізнесом та роботодавцями. Бо саме втримання робочих місць, поповнення бюджету та переформатування економіки в контексті локалізації виробництва, реалізації інфраструктурних та ін. проектів є зараз першочерговими кроками.
До слова, УСПП, Антикризова рада громадських організацій розробили та передали владі програмні документи – «Пріоритетні заходи 2020: промисловий пакет» та додаток до нього – невідкладні антикризові заходи. Ділова спільнота продовжує наполягати на прийнятті цілого пакету комплексних антикризових заходів з максимальною підтримкою бізнесу, промисловості та забезпечення зайнятості населення.