
Виклики для вітчизняної економіки у воєнний час є предметом постійного діалогу структурованих організацій бізнесу України та влади.
На базі УСПП нещодавно створено Антикризовий штаб допомоги бізнесу і промисловості, до якого увійшли представники уряду, НБУ, ділових структур.
У продовження цієї роботи президент УСПП Анатолій Кінах провів зустріч із президентом Торгово-промислової палати України Геннадієм Чижиковим.
Партнери проаналізували специфіку запитів від промисловості та малого й середнього бізнесу. Серед позитивних тенденцій - з середини березня росте активність експортерів, відкриваються кампанії, які зберегли потужності, триває релокація, іноземні партнери шукають можливості зберегти співпрацю з українськими підприємцями.
"УСПП вже звернувся до уряду із пропозиціями щодо підтримки експортерів, зокрема вирішення логістичних проблем та збільшення квот у торгівлі із ЄС, відповідної сертифікації товарів і послуг наших компаній. Також низка пропозицій стосується внутрішнього ринку: повернення ПДВ, розширення кредитних ліній, системна релокація підприємств - можливо, з об'єднанням в техно чи індустріальні парки тощо", - відзначив Анатолій Кінах.
"Ми домовились консолідувати можливості Торгово-промислової палати України / Ukrainian CCI, Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), інших бізнес-об’єднань та ініціювати створення єдиної «економічної ради» , яка поєднає лідерів бізнес-спільноти для ефективного діалогу з владою. Маємо визначити пріоритети, погодити інтереси й одним фронтом просувати інтереси бізнесу",- підкреслив Геннадій Чижиков.
Такі зустрічі із лідерами ділової спільноти України будуть продовжені, як і засідання Антикризового штабу. Наразі завдяки даним зусиллям, діалогу із урядом та парламентом була прийнята низка рішень на користь відновлення роботи бізнесу. Йдеться про скасування акцизу на пальне, значне зниження ПДВ, розширення переліку критичного імпорту, максимальне спрощення митних процедур, програму релокацію підприємств та багато іншого.