Литва пропонує українським виробникам кращий доступ на євроринок через свої вільні економічні зони

Facebook Поділитись
Литва пропонує українським виробникам кращий доступ на євроринок через свої вільні економічні зони

В УСПП пройшов литовсько-український вебінар «Вільні економічні зони Литви і досвід роботи українських технопарків». Захід, організований спільно із двосторонньою діловою радою Україна-Литва, зібрав більше 150 підприємців.

В усьому світі вільні економічні зони і технопарки вважаються вікнами, через які в регіони і країни проникають іноземні інвестиції, технології, досвід управління. 

«Ми сподіваємося, що український бізнес оцінить можливість не просто наближення, але й виробництва на європейському ринку, що розширить можливості і потужності експорту. Також це нагода представити себе та завести інвесторів в саму Україну, розбудовувати тут технопарки, стартапи тощо. Наша кінцева мета – адаптація новітніх технологій і підходів у в економіці, веденні бізнесу, розвиток підприємництва та індустрії в Україні», - зазначив перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров.

Вільні економічні зони Литви є одними з кращих у Європі за створеними там умовами роботи для інноваційних підприємств. 

Як розповів президент Асоціації Вільні економічні зони Литви Гедрюс Валуцкас, наразі таких зон створено 7. З них 45% територій вже зайнято інвесторами. Таких наразі більше 100. Сума інвестицій перевищила 2 млрд. євро, приблизно така ж сума експортної виручки із товарів, вироблених у межах даних ВЕЗ. Створено додатково 9 тис. робочих місць.

«Чому ми? Литва зараз ефективніше впроваджує цей інструмент, ніж, до прикладу, Норвегія чи Німеччина. У нас немає корупції, реєстрація бізнесу для громадян – 1 день, для іноземців – 3-5 днів. Також ми цінуємо кадри і інвестуємо в них. Ви знаєте, що наразі одна із найбільших проблем в економіці Європи – брак трудових ресурсів», - наголосив Гедрюс Валуцкас.

Під час вебінару були презентовані механізми заснування та функціонування вільних економічних зон в Литві, переваги роботи підприємств у вільних зонах на прикладі Клайпеди та Маріямполе.

Українська компанія «Кормотек» поділилася власним досвідом роботи у Кедайняйській вільній зоні. 

Учасники обговорили  й питання перспектив діяльності технопарків в Україні.

Нагадаємо, законопроєкт про індустріальні парки No4416-1, що був ухвалений на початку вересня 2021 року Верховною Радою України у другому читанні, в майбутньому може дати потужний поштовх розвитку цієї діяльності в Україні.