Малі очисні споруди – найкращий вихід для приватних будинків, невеликих селищ, окремих приватних підприємств

Facebook Поділитись
Малі очисні споруди – найкращий вихід для приватних будинків, невеликих селищ, окремих приватних підприємств

УСПП послідовно займається просуванням в бізнес-середовищі сучасних екологічних норм і стандартів, раціональним використанням природних багатств,  енергоефективністю  і енергозбереженням. Саме тому УСПП  став засновником  ТОВ  «У-інформ», яке пропонує своїм членам сучасне обладнання з Європи, в тому числі – компанії «Трайдяніс». Хоча підприємство працює невеликий час, вже накопичений досвід, яким можна  поділитися.

Навіть важко порахувати, скільки в Україні одноповерхових селищ, включаючи дачні, скільки ще будується, скільки планується. Нині через коронавірус майже кожна сім’я відчула цінність будиночка на природі, де немає скупчення людей і  є свіже повітря.

Але приватний будинок – це немалі проблеми: придбання  земельної ділянки, виготовлення проекту,  саме  будівництво. Інколи господар  думає лише про одне – як би зекономити на будівельних роботах,  а даремно. Він обов’язково пошкодує,  що упустив проблеми зручності  експлуатації, надійності і ефективності  роботи усіх систем – електрики, опалення, водопостачання та  відведення стоків.  Надмірна економія на чомусь – і щастя приватності перетворюється на біду.  Наприклад,  проблема  очищення стічних вод.

Не всі  селища мають централізовану каналізацію. Що залишається? «Правильний вигріб,  – говорить завідуючий відділом водопостачання НІКТІ міського господарства, доктор технічних наук Олександр Кравченко, –  герметичний і необхідного обсягу – достатньо дороге задоволення. Як по капітальним витратам, так і по обслуговуванню. Найняти машину-асенізатора – не так вже дешево, в Києві послуги нормальних компаній коштують 120-160 грн. за куб, а один приватний будинок дає 4-5- кубів стічних вод».

Інколи, з міркувань економії, будують споруду не дуже герметичну, і стічні води потрапляють в землю.  Тоді забруднення, які мають органічне походження і не завжди очищаються грунтом, потрапляють в підземні водоносні горизонти, в водойоми… І  наших ж  дітей, які мали купатися в сусідньому озері заради здоров’я і підвищення імунітету, раптом з кишковою паличкою везуть  в інфекційну лікарню.

 Буває, що господар знайде дешевого асенізатора, якій ваші стоки вивезе, а куди потім привезе, незрозуміло, і захворіє  вже  хтось з сусідського села.

Яким може бути вихід там, де немає централізованої каналізації або її  дуже дорого будувати?

Як говорить  Олександр Кравченко, «мені подобаються малі очисні споруди, а ще краще – споруди повного очищення стічних вод, оскільки тут не залишається сумнівів, що вода дійсно не є небезпечною при скиданні, а в окремих випадках може навіть повторно використовуватися для технічних потреб, наприклад, поливу».

Такими є системи біологічної очистки стоків (автономна каналізація) литовського виробника  «Traidenis», вони  використовуються для приватних домогосподарств, населених пунктів, промислових та виробничих підприємств (є різні моделі). До речі,  для мешканців невеликого села буде економніше та зручніше  купляти не окрему установку для кожного будинку, а загальну систему для всього селища.

Ці системи забезпечують ступінь очистки на рівні 98% та на виході продукують технічну воду без кольору та запаху, яка відводиться в грунт, природний водойм чи може повторно використовуватись для поливу.

Термін служби станцій біологічної очищення стоків  «Traidenis» – від 25 років і більше. Офіційна гарантія – 10 років.

Зараз зима, будівництво призупинено, але весна незабаром, думайте про неї і комфорт в своєї оселі! Звертайтеся, ми Вам допоможемо!