Медики потребують захисту на самому високому рівні

Facebook Поділитись
Медики потребують захисту на самому високому рівні

Епідемія хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, ще більш загострила і без того кричущу проблему нестачі медичних кадрів в Україні – лікарів, медичних сестер, фармацевтів. Несистемна, непослідовна, фактично провалена реформа охорони здоров’я призвела до відтоку спеціалістів  за кордон. Ослаблена таким чином   команда українських медиків опинилася нині на передовому краї боротьбі з страшною хворобою, від якої немає вакцини і ефективних ліків. Щодня вони знаходяться в безпосередньому контакті з інфікованими хворими і піддають своє здоров’я і навіть життя значному  ризику. Медики потребують захисту на самому високому рівні за сучасними світовими стандартами, яким повинна негайно забезпечити їм держава. Такої думки дотримуються в УСПП, Антикризової раді громадських організацій.

«Це найважливіше завдання уряду – забезпечити медиків усім необхідним: засобами санітарного захисту на робочому місці, заробітною платою, додатковими соціальними пакетами, транспортом тощо. Безумовно, це має бути не на рівні декларацій. Треба підготувати та втілити вжиття серйозну урядову програму підтримки медиків, лише таким чином вдасться зберегти залишки кваліфікованих фахівців», – каже голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах. 

Він вважає, що в екстремальні часи держава повинна усі ресурси спрямувати на підтримку самих важливих спеціалістів, щоб не допустити кадрового голоду, штучного  відтоку лікарів,  медичних сестер, фармацевтів.  

«В медичному середовищі є дуже багато специфічних питань, і про це також треба думати. В сфері працює багато жінок, в яких є діти, сім’ї. Тому допомога буде потрібна і сім’ї.   Інколи, в момент надзвичайного стану, до роботи викликають пенсіонерів, але не в даному випадку. Треба навпаки – відправити пенсіонерів до дому і думати до залучення студентів старших курсів. Медикам обов’язково потрібні додаткові стимули, в тому числі – моральні. Навколо них має сформуватися височайший суспільний авторитет, це окреме завдання засобів масової інформації. Медичні працівники  нині – на передовій, вся народна повага та допомога  має бути адресована їм», – розмірковує Анатолій Кінах.

Сприяння людям цієї професії сьогодні повинні надавати всі – держава, громадянське суспільство, бізнес. В нинішні часи медичний працівник став найголовнішою людиною в країні. Треба зробити все – в організаційному, матеріальному, моральному, інформаційному плані – щоб він почувався комфортно та захищено.