Мережа інтелектуальних центрів в університетах, масштабне дослідження ринку праці України – УДСК погоджує пріоритети діяльності на 2022 рік

Facebook Поділитись
Мережа інтелектуальних центрів в університетах, масштабне дослідження ринку праці України – УДСК погоджує пріоритети діяльності на 2022 рік

Український Дослідницький  Соціальний Консорціум (УДСК)-  незалежна науково-дослідницька інфраструктура, створена в рамках Національного  форуму «Трансформація України». До неї увійшли  26 вітчизняних закладів вищої освіти та 4 організації.

Метою її діяльності є розроблення практичних рекомендацій/аналітики для органів державної влади і місцевого самоврядування  щодо соціально-економічного розвитку, зайнятості, модернізації освіти тощо.

На засіданні УДСК його учасники підбили підсумки діяльності у 2021 році та намітили основні пріоритети на наступний рік.

Як розповів член правління УДСК, президент ВГО «Європейський Рух в Україні» Олександр Білецький, за цей час представники консорціуму провели низку зустрічей із іноземними партнерами, у тому числі посольствами європейських країн. Підписані угоди про співпрацю із аналітичними та освітніми закладами Німеччини. У вересні цього року в Ніжині УДСК став співорганізатором міжнародної конференції за участі дипломатичного корпусу в Україні.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців, член правління консорціуму Анатолій Кінах виокремив основні пріоритетні завдання на 2022 рік. Першочергово – це демографічна ситуація, стан національного ринку праці.

«Тенденції погіршуються. За 7 місяців поточного року маємо 100 смертей на 38 немовлят, природна чисельність населення скоротилася на 247 тис. осіб, а до кінця року ця цифра буде більшою – близько 350 тис. Кількість економічно активних громадян і пенсіонерів зрівнялася, а це величезний тиск на бюджет і Пенсійний фонд. Останній дотаційний на 200 млрд. гривень. Плюс великі темпи трудової міграції за кордон. Я вважаю, що наукова спільнота, представники провідних університетів країни та аналітичних центрів повинні сформулювати свої пропозиції для уряду і парламенту з даної проблеми», - наголосив Анатолій Кінах.

При цьому лідер ділової спільноти переконаний, що дані щодо демографічної ситуації не повинні перетворитися в популізм, використовуваний різними політичними силами.

«Міграційна політика в цілому, питання зайнятості, платоспроможності – все це комплексні речі, що не вирішуються ні за місяць, ні навіть за 1 рік. Проте від того, наскільки держава перейметься згаданою проблемою вже зараз, залежить рівень ВВП завтра, наявність кадрів в Україні і їх бажання залишатися і працювати на рідній землі», - зауважив він.

З ним погоджуються і представники українських вишів. Зокрема, Львівська політехніка разом із київськими колегами провели дослідження зайнятості і системи професійно-технічної освіти.

«Якість підготовки справді непогана, інакше наших спеціалістів би не переманювали в Польщу і Німеччину, інші країни. Треба створювати стимули для зростання платоспроможності  в Україні, тоді трудова міграція призупиниться», - зазначила представниця Львівської політехніки.

Голова правління УДСК, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда додав, що 90% студентів, що вирушили навчатися до іноземних вузів, залишаються за кордоном. В їх планах немає повернення і працевлаштування в Україні.

Відтак, ринок праці і зайнятість ввійшли до топ-пріоритетів діяльності УДСК в 2022 році. Серед інших – демографічна ситуація, децентралізація, екологія, безпека, розвиток індустрії туризму і культури.

Цими ж питаннями опікується і Національна тристороння соціально-економічна рада. Майданчик для діалогу уряд-роботодавці-профспілки, рада відновила свою роботу у серпні поточного року. Її активізацію підтримали міжнародні партнери із системи ООН, Міжнародної організації праці тощо.

«Зараз готуємо перше засідання НТСЕР за участі Президента України. Переконаний, що УДСК, який представляє більше 26 вишів України, може бути джерелом пропозицій щодо розвитку трудового потенціалу країни», - зазначив голова НТСЕР Анатолій Кінах.

В рамках засідання до Консорціуму прийняли 3 нових членів, погодили терміни підготовки положення про Наукову раду УДСК тощо.