Міжнародна організація праці надасть практичну підтримку Україні, збільшить ресурсне забезпечення національних проєктів

Facebook Поділитись
Міжнародна організація праці надасть практичну підтримку Україні, збільшить ресурсне забезпечення національних проєктів

Таким чином організація адаптує свої українські програми і проєкти під виклики воєнного часу. Наразі найбільш масштабною програмою, яка реалізовується спільно МОП, урядом України та соціальними партнерами,  є «Гідна праця», чинна до 2024 року.

Про це йшлося на онлайн-зустрічі  Генерального директора МОП  Гая Райдера з тристоронніми партнерами в Україні – роботодавцями, профспілками, урядовою стороною.

Як зазначила українська сторона, війна рф проти України вже завдала значних збитків і втрат. Йдеться не лише про руйнування росіянами вітчизняної інфраструктури, міст і селищ,  блокування морських портів, що ускладнює експорт зерна і провокує світову продовольчу кризу, але й про значні зміни в соціально-економічному плані. Більше 6 млн. наших співгромадян виїхало за межі України, рятуючись від війни, ще 8 млн. стали внутрішніми переселенцями.  Повноцінно відновило роботу не більше 60% підприємств, чимало з яких змушені були піти на непопулярні кроки скорочення штату або зменшення заробітних плат.

«За прогнозами національних експертів, Світового банку, за підсумками року Україна втратить 35-40% через російську агресію. Це величезний виклик для економіки, підприємництва в Україні. Тому ми хочемо актуалізувати співпрацю з МОП, зокрема програму «Гідна праця», яка повинна синхронізуватися із планом відновлення крани, що наразі готується, глобальними ініціативами в даному напрямі ООН, ЄС, США, Канади, Великобританії тощо. Головне зараз – підтримати  ділову активність, експортерів, бо це робочі місця. Можливо створення міжнародної ради під егідою МОП, що опікувалася б зараз проблемами зайнятості, платоспроможності українців. Розраховуємо на практичну підтримку», - наголосив голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах.

Також він підкреслив, що Україна очікує на підтримку з боку МОП процесу набуття членства в Євросоюзі (надання статусу кандидата), а також на прийняття рішення про виключення рф зі своїх лав.

Представник урядової сторони в НТСЕР Ігор Дядюра розповів, що в Україні реалізовуються державні пакети підтримки працюючих. Зокрема, є фінансові стимули щодо працевлаштування вутрішньо переміщених осіб. Наразі 2 тис. роботодавців надало роботу 3 тис. переселенцям, даний процес триває. За три місяці релоковано 594 підприємства, 382 з яких вже відновили свою діяльність на новому місці.

Уряд пропонує спільно із МОП активізувати  програми зайнятості (фінансової допомоги по безробіттю), впроваджувати електронні послуги держслужби зайнятості, систему прогнозування змін на ринку праці, адаптувати національний класифікатор професій до європейського і міжнародного, продовжити діджиталізацію профтехосвіти.

Також він розповів, що проєкт нового Трудового кодексу, доповнений зауваженнями і пропозиціями сторін роботодавців і профспілок, доопрацьовується і невдовзі буде направлений їм на погодження. Перед цим голова Федерації профспілок України Григорій Осовий  запросив технічну допомогу МОП у розробці Трудового кодексу.

Українська сторона ініціювала перед керівництвом МОП організацію роботи спеціальної місії в Україні, а також запросила її генерального директора Гая Райдера відвідати Київ.

«Я думаю, що спільними зусиллями ми посилимо ресурсне забезпечення програм і проєктів МОП в Україні. Щодо росії і її членства в організації та її керівних органах. Ми вже запровадили жорсткі обмеження, призупинили технічну співпрацю, не запрошуємо її на заходи та наради», - повідомив  Гай Райдер.

Він підтвердив свою готовність відвідати Україну, відповідна логістика буде відпрацьована НТСЕР.

Подібні наради – в онлайн та у перспективі – офлайн режимі будуть продовжені.