
Останнім часом в Україні виявляється тенденція до гучних звинувачень та швидких арештів бізнесменів, проте, на жаль, лише обмежена кількість справ завершуються судовими вироками. У багатьох випадках сторони укладають угоди зі слідством, які залишаються поза увагою громадськості та залишаються недостатньо прозорими.
Тому важливо врахувати, що не тільки зміст, але й форма дій правоохоронних органів є ключовою у формуванні довіри до влади і судової системи. Затримка підприємців без переконливої підстави як у прикладі компанії Concorde Capital(судових рішень, результатів розслідувань) може призвести до великої шкоди для бізнесу та інвестиційного клімату.
На цьому наголошують в Українському союзі промисловців і підприємців.
«Це створює небезпеку не лише для бізнесу, але й для інвестиційного клімату, особливо в умовах війни з росією, коли важливо максимально залучити іноземні інвестиції для зростання економіки та зміцнення обороноздатності», - підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.
Турбує також метод вирішення подібних проблем владою.
«Щодо змісту дій правоохоронних органів можна дискутувати, але форма дій є абсолютно недопустима», - зазначив віце-президент УСПП Мирослав Табахарнюк.
Організація постфактум закритих зустрічей із бізнесом виглядає як невдалий спроба контролювати ситуацію та обійти відкрите публічне обговорення очевидно наявних проблем.
“Замість цього, влада повинна ініціювати широкий публічний діалог, де громадськість та представники бізнесу матимуть можливість висловити свої погляди та спільно шукати розв'язання проблем. Якщо бізнес вказує, наприклад, на складність земельного законодавства – ці речі треба врегулювати. Те ж саме стосується доступу до кредитів, дозволів, сертифікації і т.д.», - переконані в УСПП.
Слідство повинно ґрунтуватися на об'єктивних фактах та додержанні базових принципів верховенства права та рівності усіх перед законом.
Ділове співтовариство України підкреслює серйозність ситуації та вимагає переглянути підхід до взаємодії влади з бізнесом, особливо в умовах воєнного стану.
Тільки через відкритий та прозорий діалог ми зможемо побудувати стійкий бізнес-та інвестиційний клімат, необхідний для подолання економічних викликів та забезпечення процвітання України в умовах зовнішніх загроз.