Необхідно стимулювати збільшення обсягів виробництва і продуктивність праці в харчовій галузі

Facebook Поділитись
Необхідно стимулювати збільшення обсягів виробництва і продуктивність праці в харчовій галузі

У довгостроковій перспективі це єдиний шлях гарантування продовольчої безпеки країни.

Держрегулювання цін на соціально значимі види продукції, підтримало на деякий час споживчий ринок, проте це не панацея. Окрім подорожчання енергоресурсів, є й інші, вже хронічні проблеми. Так, у м'ясо-молочному господарстві негативним чинником є стрімке скорочення поголів’я великої рогатої худоби, в АПК в цілому не виконуються норми внесення добрив – через їх дефіцит чи дороговизну тощо.

Таку думку висловив перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров в ефірі 4 каналу.

За його словами, продовжать рости в ціні такі продукти як сало, м'ясо, молоко тощо. Уряд може впливати на ці процеси, причому мова не йде про методи, непритаманні ринковим економікам.  Головне – постійний діалог із асоціаціями бізнесу, промисловцями. Хлібопекарі, кондитери, аграрії, переробна індустрія, тепличне господарство – мають компромісні пропозиції, як мінімізувати негативні наслідки стрибка цін на енергоресурси.  Наприклад, це кредити за антикризовими ставками для технічного переоснащення,відтак зменшення енергоємності, підвищення продуктивності. Це все позитивно впливатиме і на ціноутворення, на конкурентоспроможність вітчизняних виробників.

Паралельно із цим  в Україні потрібно розвивати альтернативні джерела енергії, зокрема перспективним є напрям біогазу.

«Наявної кількості біомаси в Україні достатньо для отримання 20 млрд. кубометрів газу. Звичайно, це питання довгострокове, проте ми маємо знати про таку перспективу і використовувати її. Також йдеться про збільшення видобутку власного природного газу, укладення довгострокових контрактів на імпорт блакитного палива з Європи, скрапленого газу тощо», -  зазначив Сергій Прохоров.

Нагадаємо, УСПП, низка галузевих асоціацій, Антикризова рада громадських організацій, Національна тристороння соціально-економічна рада раніше вже звернулися до Прем’єр-міністра України із ініціативою проведення зустрічі очільника уряду із промисловцями та напрацювання спільного плану дій. Окрім того, УСПП збирає дані і пропозиції щодо становища найбільш постраждалих від росту тарифів сфер.