Нові рішення для економіки: А.Кінах провів робочу зустріч із очільниками профільних комітетів ВРУ

Facebook Поділитись
Нові рішення для економіки: А.Кінах провів робочу зустріч із очільниками профільних комітетів ВРУ

Представники Верховної Ради України  та провідних бізнес-організацій підсилюють взаємодію по напрацюванню  чіткого плану відновлення вітчизняної економіки. 

Президент УСПП Анатолій Кінах  зустрівся із очільником парламентського комітету з питань податкової і митної політики Данилом Гетьманцевим та головою комітету Верховної  Ради з економічного розвитку Дмитром Наталухою.

Сторони обговорили поточні виклики для українського бізнесу і промисловців, зумовлених війною та тими масштабами руйнування інфраструктури, обстрілів мирних міст, які здійснюють окупаційні війська рф.

Попри справді складну ситуацію, близько 70% бізнесу продовжує свою роботу. Частина  з них релокована в західні регіони України  через відповідну урядову програму, частина перекваліфікувалася та працює за умовами воєнного часу. До прикладу, на Рівненщині завод, який раніше виготовляв соки, наразі випускає м'ясну консервацію для потреб армії. Таких прикладів чимало.

Проте війна - це загрози як безпекові, так і економічні. Є труднощі в експортерів, виробники потребують джерел поповнення обігових коштів. Деякі підприємства стратегічного значення, що входять до системи Укроборонпром - посилено шукають кваліфікованих працівників. Роботи в ОПК багато, проте не вистачає рук. Така ж ситуація і в інших сферах, адже частина чоловіків вступили до лав ЗСУ та обороняють країну від російської навали, а понад 4 млн. жінок, дітей і людей похилого віку - стали біженцями за кордоном.

Анатолій Кінах  запросив народних депутатів доєднатися до роботи Антикризового штабу допомоги бізнесу, створеного на базі УСПП. До нього увійшли представники уряду, обласних військових адміністрації, Національного банку України, провідних промислових підприємств, ділові асоціації, Антикризова рада громадських організацій, Національна тристороння соціально-економічна рада.

Засідання штабу відбудеться 20 квітня. Напередодні відбулися консультації, участь в яких взяли Василь Горбаль - член Ради НБУ, Сергій Тихонов – заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості,  Віктор Микита - очільник Закарпатської ОВА та ін. Вони стосувалися переважно питань релокації підприємств, експортної логістики.  УСПП вже провів перемовини із Єврокомісією щодо спрощення системи транзиту української продукції. Вирішуються питання сертифікації, зокрема, ветеринарної і т.д.

“Пріоритетним є збільшення обсягів постачання української продукції на світові ринки попри блокаду портів. Також підприємців турбує зростання цін на перевезення та відвантаження товару в європейських країнах, умови зберігання агропродукції тощо”,  - зазначили експерти штабу.

Наразі актуальними залишаються проблеми доступності джерел поповнення обігових коштів підприємств, повернення ПДВ, подальше удосконалення законодавства у сфері оподаткування та митної політики.

“Ми вдячні парламенту, котрий дослухався до пропозицій промисловців і звільнив від мобілізації студентів та викладачів професійно-технічних закладів. Для відбудови країни потрібні будуть кваліфіковані фахівці робітничих професій. Масштаби роботи - колосальні”, - наголосив президент УСПП.

Разом з очільниками комітетів ВРУ Анатолій Кінах обговорив гнучку політику “бронювання” фахівців на виробництвах, програми працевлаштування для вимушено переміщених осіб в центральних та західних областях України, створення “подушки безпеки” в ключових галузях - медицині. транспортній інфраструктурі, енергетиці тощо.

Партнери домовилися про системну взаємодію, у тому числі - по підготовці плану повоєнного відновлення країни на сучасних інноваційних стандартах.

Окрім того, УСПП підтримує пряму комунікацію бізнесу із ключовими для  виробників міністерствами - Мінагрополітики, Мінстратегпромом, Мінекономіки та ін.