
Передбачається, що такий формат стане майданчиком для обговорення найбільш важливих питань суспільного значення та консолідації дiй влади, бізнесу, профспілок, громадянського суспільства.
Участь в самітах братиме керівництво держави, громадські інституції, органи місцевого самоврядування, міжнародні партнери.
Ініціатива була підтримана на засіданні Національноï тристоронньої соціально-економічної ради в грудні 2021 року, участь в якому взяли представники уряду, Офісу Президента та міжнародних організацій в Україні - ООН та МОП.
Відтак, НТСЕР підготувала проєкт відповідного указу Президента та направила його із відповідним листом на адресу глави держави.
«Такий крок відповідатиме кращим європейським та світовим практикам, безумовно сприятиме посиленню ролі соціального діалогу не лише на національному рівні, але й на територіальному. Що є вкрай важливим для реформи децентралізації , посилення ролі місцевих громад в процесі прийняття рішень», - зазначено в листі за підписом голови Національної ради Анатолія Кінаха.
Зазначається, що на потребі підвищення ефективності соціального діалогу в Україні неодноразово акцентувалося експертами та координаторами Проєктів Міжнародної організації праці, системи Організації Об’єднаних Націй, іншими міжнародними фахівцями і партнерами України. Основна увага приділена важливості забезпечення соціального діалогу в Україні в умовах становлення та розвитку об'єднаних територіальних громад.
Нагадаємо, з серпня 2021 року НТСЕР відновила роботу після майже 4 рiчної перерви. Цьому сприяла активна позиція роботодавців і профспілок, а також підтримка Президента України.
За ці 6 місяців проведено 3 засідання Президії Національної ради, 8 засідань комітетів, на яких розглядалися питання щодо продуктивної зайнятості населення, необхідності напрацювання нового трудового кодексу, заборгованості з виплати заробітноï плати та iншi не менш важливі соціально-економічні питання.
Також проведено 5 засідань тристоронньоï робочої групи з напрацювання законодавчих ініціатив до проєкту Закону України "Про колективні угоди та договори".
У найближчий термін Президія Національної ради збереться для розгляду пропозицій щодо подолання негативного впливу аномального стрибка цін на енергоносії для промисловості та для ринку праці в цілому.