НТСЕР: принципово важлива результативність соціального діалогу в Україні

Facebook Поділитись
НТСЕР: принципово важлива результативність соціального діалогу в Україні

Відновлення повноцінної роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України об’єднало ініціативи уряду, профспілок та роботодавців. У фокусі уваги - реформа трудового законодавства України, впорядкування національного ринку праці, збереження трудового потенціалу, економічний і промисловий розвиток країни.

Міжнародні партнери – Міжнародна організація праці, Представництво ООН в Україні, європейські структури – привітали поновлення активності тристороннього майданчику та відзначили його важливість для прогресу подальших реформ в Україні.

Про це йшла мова на низці робочих зустрічей голови НТСЕР Анатолія Кінаха із прем’єр-міністром Д.Шмигалем, представниками парламентських фракцій, координатором МОП в Україні С.Савчуком, координаторкою ООН в Україні Оснат Лубрані.

Нещодавно відбулося засідання Президії Національної ради,  на якому учасники обговорили формування пріоритетів роботи НТСЕР на 2021-2023 роки. Першочерговим є опрацювання  проєкту державного бюджету на 2022р. усіма сторонами соціального діалогу, прийняття Програми діяльності уряду.

Також серед них - мінімізація впливу зростання вартості енергоносіїв на розвиток промисловості і добробут громадян, підтримка експорту, локалізація виробництва, вдосконалення пенсійної системи тощо.

Президія НТСЕР надіслала лист-запрошення главі держави В.Зеленському взяти участь в розширеному засіданні Національної ради, на якому остаточно погодити спільні підходи з означених питань.

«Наразі всі ми знаходимося в дуже відповідальному періоді – пандемія коронавірусу, аномальні ціни на енергоносії в ЄС та світі, зниження прогнозу росту ВВП на 0,5 пункта, нестача фінансових ресурсів та кадрів. Відтак, гостро необхідно підготувати комплексну стратегію дій в економіці, промисловості, соціальному секторі. Такі заходи мають, безумовно, корелюватися із державним бюджетом на наступний рік, а також Програмою діяльності уряду», - наголосив Анатолій Кінах.

НТСЕР запропонувала Президенту організувати таке спільне засідання якнайшвидше.

Соціальні партнери очікують на відповідь глави держави, адже навіть мінімальна затримка із системними, професійними рішеннями щодо енергоринку України, становища бізнесу, низької платоспроможності громадян посилюють критичність ситуації.

Окрім того, попри неодноразові протести бізнесу, роботодавців, у Верховній Раді продовжуються спроби ухвалити законопроєкт 5600, що посилить фіскальний тиск і розширить повноваження податкової.

Відтак, безпосередня участь Президента в соціальному діалозі допомогла б виробити консенсус щодо спірних питань, підсилити реалізацію ініціатив соціальних партнерів.