НТСЕР виступила за підвищення ефективності соціального діалогу задля економічного зростання

Facebook Поділитись
НТСЕР виступила за підвищення ефективності соціального діалогу задля економічного зростання

В Будинку Уряду відбулося засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Партнери погодили проєкт пріоритетів на 2022 рік. Також одним із основних питань порядку денного стало посилення ролі НТСЕР, її ефективності та впливу на соціально-економічний розвиток України.

Учасники запропонували ініціювати перед Президентом України проведення щорічного саміту  сторін соціального діалогу за участю керівництва держави, органів місцевого самоврядування, ділових, експертних  асоціацій.

У третій декаді грудня цього року відбудеться і засідання Національної ради, запрошення участі вже надіслане главі держави, профільним міністрам тощо.  

На ньому планується остаточно затвердити напрями діяльності НТСЕР в 2022 році. Серед них – інноваційний розвиток вітчизняної економіки, збільшення рівня локалізації виробництва, осучаснення трудового законодавства.

«Головними пріоритетами діяльності Національної ради на найближчі роки є розвиток людського потенціалу, подолання бідності, скорочення безробіття, інноваційно-індустріальний розвиток», - наголосив голова НТСЕР Анатолій Кінах.

В пріоритетах, окрім іншого, зазначені зміцнення державної регіональної політики, розвиток системи охорони здоров’я та медичного забезпечення українців, соціальний захист ветеранів  війни і їх сімей.

Національна рада планує значно вдосконалити співпрацю із урядом та Верховною Радою. Зокрема, соціальні партнери мають бути залучені до процесу формування бюджетної, тарифної тощо політик як таких, що впливають на ефективність розвитку української економіки і платоспроможність населення.

Верховній Раді рекомендовано внести зміни до регламенту в частині запровадження процедури розгляду висновків та пропозицій НТСЕР до законопроєктів, що стосуються соціально-економічного розвитку і трудових відносин.

 Уряду також необхідно враховувати відповідні пропозиції соціальних партнерів при  підготовці стратегічних програмних документів відповідного напряму, проєктів бюджетної резолюції, програми діяльності КМУ тощо.

Національна рада також пропонує започаткувати освітні програми  для державних службовців щодо формування і реалізації державної політики з питань ведення соціального діалогу на всіх рівнях.

«В умовах тривалих викликів – аномального росту цін на енергоресурси, складної демографічної ситуації і прогресуючої трудової міграції, необхідності посилення індустріального розвитку на заміну сировинному типу – всі сторони соціального діалогу мають максимально консолідувати зусилля. Ця робота спрямована на те, щоб проблемні соціально-економічні питання вирішувалися ефективно і головне - цивілізованим шляхом, через діалог і співпрацю», - резюмували члени Президії НТСЕР.